Skocz do zawartości

Jaki rozmiar S czy M kross level b10


Rekomendowane odpowiedzi

Model 2016 ma z tyłu szybkozamykacz QR9. Model 2017 ma z tyłu sztywną oś czyli inny, znacznie lepszy typ mocowania koła.
Z tymi parametrami fizycznymi wydaję się że jesteś na granicy rozmiarów M i S. Ale Kross o ile mi wiadomo ma niestandardową rozmiarówkę. Kolega ma jakiegoś Krossa aluminiowego w rozmiarze M i jest to ewidentnie rower 19 cali, pomimo tego co próbuje wmówić producent.
Najlepszy kalkulator rozmiaru jest na stronie Competitive Cyclist Fit Calculator. Pomierz się w nim i zobacz jak te wyliczenia przeniosą się na geometrię Krossa.

Kross B10 jak spojrzałem na geometrię jest trochę dłuższy od mojego Specialized Crave 17,5 cala, rozmiar M. Standardowo dodają też mostek 90mm. Ja dla porównania mam 175 wzrostu i przekrok 84. Mój rower jest dla mnie na styk na wysokość ale na długość jest bardzo dobry. Jeśli chcesz się ścigać w maratonach to potrzebujesz rower stosunkowo lekki (i tu to masz, rower w rozmiarze S będzie lżejszy niż M) i stosunkowo krótki (dlatego polecam S a nie m) z długim mostkiem powodującym przeniesienie ciężaru ciała nad przednie koło co jest kluczowe na podjazdach. Może tak być że jak kupisz M to będzie za długi i będziesz musiał zastosować krótki mostek 50-60mm. Dzięki temu rower będzie bardziej skrętny, mniej stabilny na zjeździe ale będzie się nim kiepsko podjeżdżało bo będzie bardzo trudno dociążyć przód tak zeby koło na podjeździe nie uciekało.

Napisz jeszcze jakie ma być zastosowanie roweru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...