Skocz do zawartości

Mechanizm korbowy wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mechanizm korbowy shimano

Shimano M4000 octa 40-30-22 CG
Prawdopodobnie mam problem z supportem (strzelanie).
Byłem w serwisie i mówili, że albo czyszczenie mechanizmu albo support do wymiany - musieliby rozkręcić i zobaczyć
Zastanawiam się nad jego czyszczeniem (w serwisie) gdyż sam nowy support kosztuje ok 60zl.
 
Idąc dalej, zastanawiam się, czy odczuję, gdybym przesiadł się na cały nowy napęd:
https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-dh-fr/p,mechanizm-korbowy-deore-fc-m590-shimano,42743.html
Odnośnik do komentarza

Napisałeś cały nowy napęd do którego zalicza się korba, łańcuch, kaseta, przednia i tylna przerzutka a podałeś tylko korbę. Zmiany samej korby nie odczujesz. Całego napędu tak ale niewiele. Bo tym co najbardziej odpowiada za precyzję zmiany biegów są manetki a nie napęd.

Wymień wkład suportu. Nie wiem za bardzo co oni tam chcieli czyścić bo suport to zamknięty cartridge, można w zasadzie tylko wyczyścić piach który się zgromadził wokół niego. Jeśli suport nigdy nie był wymieniany to z pewnością producent dał jakąs taniochę. Suport klasy Deore to chłam i szkoda na niego pieniędzy. Albo kupujesz suport XT BB-ES71 i masz długo spokój albo coś taniego typu Neco i wymieniasz co kilka tysięcy km w zależności od warunków w jakich jeźdisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...