Skocz do zawartości

Bardzo proszę o pomoc rowerek do +/- 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

I chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze rowerka ponieważ za cholercie sam nie mogę się zdecydować. Czym więcej czytam tym bardziej jestem zakręcony.

Mój budżet to 3500zł, no jeśli jest coś fajnego powyżej tej kwoty to parę stówek mogę dołożyć :)

Na początku myślałem o jakimś fitnessie ale zaś wyczytałem, że to rower tylko na dobry asfalt, że po kostce już strasznie się jedzie nie wspominając o utwardzonych nawierzchniach . . .

Potrzebuje rower na dojazd do pracy, droga asfaltowa ale bardzo stromy podjazd (mam starego MTB i płuca wypluwam jak jestem w połowie górki), jak i również na małe wycieczki poza miasto czyli drogi utwardzone, jakieś polne oraz dziurawy asfalt  :) 

Zmieniłem swoje zainteresowania w stronę crossa. Myślę że w moim przypadku to lepszy wybór.

Nie piszę o jakich rowerkach myślałem bo było ich naprawdę dużo i co chwile był inny :)

Zdaję się na Wasze propozycję.

I zależało by mi na sklepie stacjonarnym, jeśli znacie jakieś warte polecenia z dobrym serwisem i bezproblemową reklamacją w razie czego na śląsku to bardzo proszę. W sumie Kraków też może być bo bardzo często tam jestem u rodzinki :)

Mój wzrost: 182cm, waga 82kg.

 

Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak przy takich samych parametrach jak Twoje wybrałem gianta roam 0. Cena zakupu 3330 więc mieścisz się w budżecie. Ja kupiłem rower przez stronę e sportowiec bo nie było nigdzie w sklepie stacjonarnym tego roweru. Przy twoim wzroście sugeruję jeszcze na żywo jak masz możliwość sprawdzenia wielkości ramy. Ja mam 180 ale dość krótkie nogi 79 cm przekroku więc jestem dokładnie pomiedzy rozmiarami M/L. Finalnie wybrałem L bo jest wygodniejsza pozycja na rowerze. Jak masz jakieś pytania to pisz. Chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza

Na Śląsku i w Krakowie są niezłe sklepy Rowmix i Twomark. Tak na oko rzeczywiście wygłąda że dobry byłby cross. Z takich co mi przychodzą do głowy to Romet Orkan 5.0, Unibike Zethos, Kross chyba model Vento 5.0 albo 6.0. Nie pamiętam jakie są oznaczenia w Krossie. W sklepach, które wymieniłem znajdziesz też fajny Specialized Crosstrail ale nie wiem czy nie będzie poza budżetem.

Odnośnik do komentarza

Miałem najlepszego crossa jakiego można było kupić w swoim czasie. Specialized Crosstrail Expert 2015. I muszę powiedzieć że był zbyt dobry :) Jestem zdania że na rowerze typu cross raczej nikt się nie będzie ścigał, więc najlepsze możliwe i najlżejsze komponenty nie są naprawdę potrzebne. Osprzęt Deore, a już jak ktoś koniecznie chce mieć, osprzęt SLX, jest w pełni wystarczający. Hamulce lepsze niż Deore też raczej nie są potrzebne. Miałem u siebie jeden z lepszych amorów crossowych Suntour NCX-DRL. Wydawał się wystarczający. Teraz w niektórych modelach jest amor powietrzny. Pytanie czy jest rzeczywiście lepszy i ile kosztuje jego utrzymanie. Bo NCX-DRL był bardzo tani w utrzymaniu. A powietrzne amory MTB są w utrzymaniu cholernie drogie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...