Skocz do zawartości

Fitness/Grave do 4 tysięcy zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego porządnego roweru. Jestem niestety "zielony" w temacie ale po wstępnym ogarnięciu tematu, chciałbym zakupić rower typu fitness lub grave. Jeździć będę głównie po mieście z okazyjnymi wypadami za miasto na asfalt, drogi szutrowe ale może się zdarzyć krótka trasa ubitą leśną ścieżką. Zaciekawiły mnie na razie modele Cube SL Road Pro 2017, Cube SL Road Race 2017 ( z promocji)

Giant FastRoad SL 1 i Merida Speeder 300. Chciałbym za te pieniądze kupić możliwie najlepszy rower za tą cenę który posłuży mi przez długie lata. Prosiłbym o uwagi odnośnie wybranych przeze mnie modeli oraz propozycje lepszych jeśli się znajdą :P

Odnośnik do komentarza

Na Gravel 4000 trochę na styk. Np. Specialized Diverge Sport kosztuje wywoławczo 4500. Proponowałbym też rozważyć Triban 540 z Decathlonu, który akceptuje opony do 35 i ma bardzo dobry osprzęt Shimano 105. Pytanie tylko czy jesteś w stanie zaakceptować bardziej pochyloną pozycję jaką wymusza rower szosowy. Miałem wysokiej klasy fitnessa ale pozbyłem się go bo zdecydowanie wolę rower z kierownićą szosową. Fitness da bardziej wyprostowaną pozycję i prostą kierownicę ale będzie gorszy do jazdy długodystansowej bo raz że ma mniej pozycji dla rąk na kierownicy a dwa że trudno się na nim ukryć przed wiatrem przez brak dolnego chwytu jaki ma się na kierownicy szosowej. Do miasta jest niezły.

Odnośnik do komentarza

Nie planuję dalekich wypraw, jestem amatorem a to będzie mój pierwszy rower z prawdziwego zdarzenia. Wątpię czy kiedykolwiek zrobię trasę nawet 100 km ale kto wie.. teoretycznie powinienem kupić crossa ale ciągnie mnie coś do bardziej sportowych rowerów bez amortyzatora gdzie okazjonalnie bym pośmigał szybko na asfalcie a na co dzień raczej miasto albo coś za miastem z odcinkami szutrowymi albo ubitymi leśnymi drogami. I stawiam tez jednak na bardziej komfortową pozycję i większa kontrolę. Do prostej kierownicy dokupiłbym za to chętnie rogi. Kusi mnie ten Cube fastroad race bo są teraz spore przeceny na ten model ;d ale przy wydaniu dość sporej ilości pieniędzy jak dla mnie, chcę być pewny że wezmę najlepszy możliwy sprzęt do tej ceny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...