Skocz do zawartości

Tańszy Kands Maestro z Alivio czy Unibike Viper z Deore?


Rekomendowane odpowiedzi

Z ram zazwyczaj 19" pasują, 21" może być za duża, a cena ciekawa w 1 linku tylko 19" nie mają w ofercie :)

E: chociaż z tego co widzę, to piszą, że Lazaro i Kandsy mogą mieć zaniżone numery i 19 to jak 21 w innych...

(Unibike 19" też była ok, 21" było trochę mniej komfortowe, mógłbym zahaczać...)

 

 

 

Ciężko się połapać w tych wszystkich oznaczeniach, z tego co widzę to przód 1 poziom niżej przerzutka, manetki gorsze od Unibike?

 

Amortyzator jest lepszy? Na kierownicy się blokuje albo coś? + te hamulce tarczowe lepsze.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj testować po pracy będę rower szosowy Specialized Tarmac Comp z wbudowanym elastomerem.

 

Pierwsze wrażenie wczoraj wieczorem jak pożyczyłem od kolegi - ugniata trochę siodełko klejnoty hehe jechałem może z 10 min, a rano czułem odcisk..

 

Trochę podczas skręcania się ma wrażenie że rower niestabilny się robi.

 

 

Przy crossowym Romecie Orkanie 4 też trzeba zsiadać żeby na krawężnik wjechać itp bo taki delikatny jest ?

Odnośnik do komentarza

Bo podobno na krawężnik że się nie wyjeżdża na takim szosowym rowerze, bo opona pęknie lub gorzej cała obręcz tak słyszałem od kilku osób hehe i żeby omijać studzienki, dziury, nierówności, bo koła się centrują itd - że takie delikatne są..

 

Mam znajomego co jeździ od małego na rowerze w długie trasy i się dziwiłem właśnie, że nigdy nie kupił szosowego roweru, a w tym sezonie kupił nowy Unibike Crossfire Disk i się go zapytałem dlaczego to powiedział, że jak w Krakowie mieszkał i zobaczył raz gościa co wjechał w szyny tramwajowe i co się z nim stało, że to nie dla niego rower;p

 

Na tym górskim co ma 20+ lat co jeżdżę to normalnie wskakuję i zjeżdżam i tego tak nie czuć, bo tam stalowe pewnie koła i rama to raczej nie takie delikatne jak w szosowych :)

Odnośnik do komentarza

Na szosowym trzeba rzeczywiście bardziej uważać na krawężniki czy studzienki ale nie dlatego, że kola gorsze ale oponki niestety cieniutkie. Jeździłem dwa lata szosówką i koła nie uszkodziłem (zrobiłem ok. 9 tys.km). A dodam, że był to Triban z Decathlona na słabiutkich obręczach. Co prawda pod koniec drugiego sezonu tylna obręcz popękała przy szprychach ale była to wina jej jakości a nie uderzeń. Normalne koła wytrzymają normalną jazdę.

Jak wjedziesz w szyny tramwajowe to wywalisz się na każdym rowerze - no prawie każdym. Reszta po prostu utknie bo opona wciśnie się w szynę.

Odnośnik do komentarza

Mały update zrobiłem dzisiaj 29km w 1h 12min, nie jeździłem na rowerze od lat w takie długie trasy, ostatnio tylko do garażu po motocykl, bo na nogach mam 10minut, a na szosowym nie jeździłem w ogóle...

 

Nie było pedałów, bo kolega używa specjalne buty i siodełko trochę za wysoko jak dla mnie ustawione, siodełko tak się wżarło, że szok, ale i tak pomimo tego nie mogłem się zebrać żeby zjechać do domu chciało się jeszcze i jeszcze jechać ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że używaną szosówkę ciężko kupić tak do 2,5 tysiąca w dobrym stanie z dobrym osprzętem mam okazję kupić polecanego tutaj Rometa Orkana 4 2017 rok za 1850 w sklepie z Warszawy- za tyle był najniżej i mogą zrobić dla mnie taką cenę.

 

Pytanie jak wygląda ta gwarancja? Podana jest, że producenta/serwisowa z tego co pytałem to przegląd po 200km mógłbym teoretycznie zrobić w Brzesku jakieś 50km+ ode mnie - najbliższy serwis ;/

 

 

Ale pisali, że jeśli chodzi o reklamację lub naprawy musiałbym już rower do nich wysłać... i tutaj jest problem, bo nie dość, że zajmuje to tyle czasu, to koszty pewnie ja musiałbym ponosić? I co jeśli wyślę, a oni nie uznają?

 

 

Jest jakaś opcja, żeby można było robić np w Brzesku te naprawy jak już by się coś stało?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...