Skocz do zawartości

Uszkodzona korba


shamai

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2015 o 19:31, shamai napisał:

Witam

W ostatni weekend urwało mi się ramię korby trzymające pedał.

Chcę iść do serwisanta który nie całe dwa tygodnie temu wymieniał mi suport i nie wierzę że nie zauważył że coś jest nie tak.

Dodam że prosiłem go by sprawdził czy z korbą jest coś nie tak, a samą korbę on też wymieniał wiosną 2014.

 

Sądząc po zdjęciach to korba BARDZO niskiej jakości. Na dodatek w plastikowej obudowie, przez co serwisant nie miał szans zauważyć, że coś jest nie w porządku (a przynajmniej przy użyciu narzędzi dostępnych w serwisie rowerowym). Proponuję kupić po prostu nową, lepszą korbę. Wymienić samemu, albo w serwisie. 

Jedyne co można mu zarzucić to sam montaż takiej, a nie lepszej części. 

Odnośnik do komentarza

Sądząc po zdjęciach to korba BARDZO niskiej jakości. Na dodatek w plastikowej obudowie, przez co serwisant nie miał szans zauważyć, że coś jest nie w porządku (a przynajmniej przy użyciu narzędzi dostępnych w serwisie rowerowym). Proponuję kupić po prostu nową, lepszą korbę. Wymienić samemu, albo w serwisie. 

Jedyne co można mu zarzucić to sam montaż takiej, a nie lepszej części. 

Ok, tylko jaką kupić?? jakieś porady?? 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli gwint nie jest uszkodzony, to powinieneś ją zdjąć bez problemu, bo do zdjęcia korby będziesz potrzebować ściągacza :) Co do pytania jaką nową kupić, coś z jednego kawałka metalu, bo blacha oblana plastikiem to desperacja :D Uważam, że Shimano Tourney będzie wystarczające, kwota 50/60pln za taką zabawę + ewentualny koszt nowego suportu.

Jak źle mówię to niech bardziej obeznani mnie poprawiają ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...