Skocz do zawartości

[3200] Nowy MTB - GT vs Trek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu roweru crossowego, ale zapał mi minął, gdy kolega wypróbował swojego w lesie i nie był zadowolony. Wracam do korzeni i chcę zainwestować w porządny MTB na kołach 29". 
 
Kwota: 3200zł
 
Zastosowanie
Rower ma służyć podczas wyjazdów do lasu czy w Sudety no i jazdy po mieście. Jazda bardziej rekreacyjna z domieszką sportu, ale nie zawody (jak na razie).
 
Chciałbym aby rower miał taperowaną główkę i blokadę amortyzatora na manetce (nie jest to aż takie priorytetowe, ale wygodne). Prawdopodobnie w przyszłym roku jak się wciągnę to wymienię amortyzator. Zależy mi głównie na porządnej, przyszłościowej ramie do której w przyszłości będę mógł wymieniać osprzęt.
 
Po przestudiowaniu forów i po kilku wizytach w sklepach rowerowych napatoczyły mi się dwa modele: GT Karakoram Elite 2017 i Trek X-Colibra 2018.
 
GT Karakoram Elite 2017

  • Ciekawa rama, podobno GT ma dużą renomę
  • Taperowana główka
  • Blokada amortyzatora na manetce, ale sam amor słabszy (z rok wytrzyma?)
  • Lepsze przerzutki

Trek X-Caliber 2018

  • Amor RockShoX bez blokady na kierownicy
  • Gorsze przerzutki
  • Zdalna blokada
  • Już taperowana główka w stosunku do modelu 2017
  • Mniej przełożeń niż GT
  • Korba Shimano
  • Dostępny od 21.08.2017

229b8f8829178f42c0be959dc58db9f286438b4e d3d51be477260a0cd7cae440e09f915e9c85c038
 
 
 
Nie mogę znaleźć informacji jakie mocowanie korby w przypadku tych dwóch modeli.

 

Myślicie, że warto poczekać na Treka czy spokojnie mogę brać GT? Znacie jeszcze jakieś renomowane modele, które są zbliżone do tych dwóch modeli/marek?

Odnośnik do komentarza

Niestety nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Przełknę brak wszystkiego co da się w późniejszym czasie wymienić. Taperowana główka jest przyszłościowa i chcę mieć później duże pole do wyboru amortyzatora. Z blokady na manetce oczywiście mogę zrezygnować. W dalszym ciągu pozostaje pytanie czy warto czekać czy brać GT.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem podejście że taperowana główka jest przyszłościowa ale szansa na to że wymienisz amor na dużo lepszy jest w mojej ocenie 1:10. Zwykle ludzie zmieniają osprzęt na lepszy bo chcą jeździć szybciej i dalej. Tu mówisz o rowerach do rekreacyjnego MTB. Ci wszyscy moi znajomi, którzy wymienili rowery na znacznie droższe po prostu sprzedali swoje stare i kupili nowe, lżejsze i lepsze. Znam tylko jednego człowieka, który zmieniał amor bo miał jakiś chłam Suntoura i go zajeździł. A nie miał budżetu na wymianę całego roweru.

GT to dobra firma, choć u nas niezbyt popularna. Nie wiem jak z gwarancją. Trek daje na ramę dożywotnią. Napęd 3x w GT jest napędem trekkingowym do wszystkiego. W nowych konstrukcjach MTB są tylko napędy 1x i 2x. Rockshox w Treku mimo że sprężynowy jest przyzwoitym amorem. Manetka jest do niego niepotrzbna bo tego amora nie da się całkowicie zablokować. Trek jest znany z tego że w tanich modelach, takich jak ten daje beznadziejne koła. Osprzęt jest kiepski, manetki i korba Acera.

Żaden z tych rowerów mi się nie podoba ale w takim budżecie muszą niestety być kompromisy. Grand Canyon 4.9 jest dużo lepszym wyborem przy tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Już chyba sobie wszystko poukładałem. GT podobnie jak Trek daje dożywotnią gwarancję. Chociaż czytałem, że w Treku różnie bywa z rozpatrzeniem takich reklamacji. Jeśli chodzi o napęd to nie widziałem w rowerach za tą cenę napędów innych niż 3x9 lub 3x10. Roweru nie zamierzam zmieniać przez lata i wiem, że z takim budżetem będę zadowolony z zakupu. 

 

Z Canyonem taki problem, że dostępny tylko online. Ja się na takie coś nie piszę za taką kwotę. :) Razem z przesyłką wychodzi prawie 3500, chociaż oferta bardzo ciekawa i wizualnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Warto waszym zdaniem dopłacić 500 zł do canyona 4.9 względem unibike flite?

 

Lepszy amor, gorsze hamulce. Nie wiem czy warte to to 5 stow

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Kalkulacja dla mnie  jest taka:

Suntour XCR Air 29 - cena detaliczna ok. 500 zł

Rockshox Recon TK 29 Solo Air - cena ok. 1000 zł

 

Canyon ma kiepskie budżetowe hamulce za stówę z groszami. Unibike porządne Deore warte 400 zł. Canyon korba pozagrupowa klasy Alivio, Unibike Deore. Pompka do amora nigdy mi się nie przydała i nie posiadam. Klucze dynamometryczne mam ale są w zasadzie potrzebne tylko do karbonu. Unibike 5 lat gwarancji na ramę, Canyon 6 lat.

No i pytanie jak kto wycenia branding i design. Ja tam wyżej oceniam Canyona. Jak to wycenić? Nie wiem, powiedzmy że wyceniam na 10% wartości.

Więc poza amorami oceniam że jest remis a ponieważ w amorach jest różnica 500 oceniam że warto dopłacić do Canyona.

Odnośnik do komentarza

Nie chciałbym wprowadzić w błąd ale rok temu napompowali mi amor w serwisie. Byłem kilka dni temu sprawdzić ciśnienie w nim i prawie nic się nie zmieniło więc nic nie dopompowaliśmy. Więc na razie do niczego pompka nie była mi potrzebna. Może jakość amora ma znaczenie. Mam dość dobry amor Fox 32 Float CTD Evolution.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...