Skocz do zawartości

Konfiguracja parametrów koła dla licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć posiadam licznik Echo-7 jednak nie jestem pewny czy prawidłowo skonfigurowałem parametry koła. Otóż posiadam koło 28", na oponie są następujące informacje: 40-622 (28x1,50-700x38c)

Zgodnie z instrukcją dostępną tutaj: https://drive.google.com/open?id=0B5X-Zj7POvc5MkNlaEZXUUtSRk0

ustawiłem kod 2234 dla 28 pollici (700b) czy w Waszej ocenie jest OK czy też powinien ustawić kod 2281 dla 28,6 pollici?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jak już 2174 dla 700x38C. Dokładnie to co masz na oponie.

A najlepiej to zrób jak na obrazku nad tabelą: napompuj dobrze koło, poproś kogoś o pomoc, ustawcie taśmę mierniczą ("metr", przynajmniej 3 metrową, a najlepiej 5 lub więcej) na ziemi. Ustaw koło przednie wentylem nad początkiem taśmy, obok niej, siądź na rower, a druga osoba niech cię przytrzyma i przepchnie wzdłuż taśmy. Jak koło zrobi pełny obrót, taśma powinna wskazywać około 2 metry, 17 cm, np 2m17cm2mm czyli 2172mm - dokładny obwód koła czyli to co wpisujesz do licznika.

Jak masz taśmę 5 metrów zrób dwa obroty a wynik podziel przez dwa. Przy 8 metrowej zrób 3 obroty i wynik podziel przez 3. To jest najdokładniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...