Skocz do zawartości

Jaki rower crossowy do 3000-3500 zł Merida/Trek/Cannondale/Giant


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wracam do przygody z rowerami po ponad 10 latach nieobecności więc zaczynam jako kompletny laik :) Chcę kupić rower do użytku codziennego: dojazdy do pracy po drogach i do weekendowego wyjazdu z dzieckiem w foteliku na leśnych ścieżkach.

Przejżałem już kilka tematów odnośnie interesujących mnie rowerów ale wiekszość jest o unibike/kross/romet :)

 

Moje typy to:

1. Giant roam 1

2. Merida crossway 300

3. Trek DS

4.Cannondale CX 3

 

Testowałem już meride i treka i na meridzie jakoś lepiej się czułem ( może przez regulowaną kierownicę)

 

Nie miałem styczności z giantem (nie było w żadnym sklepie) natomiast cannondale będę testował w przyszłym tygodniu.

 

Mam 180 cm wzrostu i ważę około 80kg.

 

Proszę o pomoc osoby które miały styczność z tymi rowerami o poradę.

Odnośnik do komentarza

To może weź sobie teraz z prostą ramą:D No i zawsze można zamalować ramę i dalej kasa zostanie w kieszeni, a Romet nie będzie Cie gryzł po oczach:P

 

A na poważnie i bez ironii z tych 4 nie testowałem cannondala. Najlepiej pasowała mi Merida, najmniej Trek. Z tych co rozważałem całekiem mi też siedział Kross Evado 6, ty masz budżet na 7 z 2016, troche mniej wygodnie było na Unibike Viper Disc (ty masz budźet na wyższy model Zethos)... no ale to też "niestety" polskie produkcje. Tak jak Orkan 5 którego ja ostatecznie wybrałem, bo nie było punktu w jego specyfikacji w którym choćbym się zawahał, że może inny. 

 

Nie powiem który z tych twoich bym wybrał, bo nie wydałbym takiej kasy na rower, który nie ma minimum pełnego Deore i powietrznego amora. Porównaj sobie ceny sprzętu w Orkanie 5 i Cannodalu ;D albo ile musiałbyś doinwestować żeby cannondale miał sprzęt jak Orkan 5.

 

Chyba, że przejedziesz się na nim i powiesz nie to nie to.

Odnośnik do komentarza

Jestem po testach rometa i gianta. Giant narazie wygrywa w testach. Ma najwygodniejszą pozycję. Orkan super pod względem osprzętu ale podobnie jak w treku pozycja jest mocno pochylona do przodu co mnie męczy. Problem w tym że sezon rowerowy na 2017 zmierza ku końcowi i nie ma gdzie dostać gianta w sklepach stacjonarnych :( Podobno za 2 tygodnie mają już pojawić się modele na sezon 2018.

Odnośnik do komentarza

Właśnie mam podobny dylemat co do wyboru roweru jak Ty.

 

Odnośnie Gianta to w stanach już jest  model z 2018 https://www.giant-bicycles.com/us/roam-1-disc-2018i roam 1 będzie kosztował więcej niż w tym roku.

 

Zastanawiam się czy zamiast roam 1 podobny nie byłby:

Kross Evado 6.0 gdzieś na promocji śmignął mi za podobne pieniądze? Może ktoś podpowiedzieć na temat osprzętu czy podobny czy lepszy czy gorszy?

Odnośnik do komentarza

Krossa niestety skreśliłem ze zględu na kolegę, który na początku zachwalał właśnie krossa ale jak przyszło do kwestii gwarancyjnych to się na niego wypieli więc ja też nie chce się sparzyć :/ Właśnie przejżałem sobie tego gianta na rok 2018 i widzę że chyba wrzucili lepszy amor ncx zamiast nex. Ale jednak ten 2017 ma dużo ładniejsze malowanie :)

Odnośnik do komentarza

Jestem po testach chyba wszystkich rowerów które wchodziły w grę. Giant roam 0/1 był moim faworytem ale nie ma już nigdzie mojego rozmiaru(M). Po teście cannondale quick cx3 muszę powiedzieć że to jest to. Tylko cena przekracza budżet (cena 3849). Teraz nasuwa się pytanie na ile można liczyć rabatu teraz i za jakiś miesiąc jak już bedzie po sezonie. Nie chce przekraczać założonego budżetu i nie wiem czy jest sens czekać na wyprzedaże czy szukać kolejnej alternatywy.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za cynk denis, w piątek będę w Białymstoku to może jeszcze go wychacze :) ale w razie czego mam jeszcze dostępnego na miejscu tego cannondale quick cx3 ale nie wiem, który rozmiar ramy będzie odpowiedni. Mam 180 cm wzrostu a przekrok 79 cm. Siedziałem na tym cannondale na ramie w rozmiarze L i sprzedawca mówi że jest to rama dla mnie ale nie mam zapasu nad ramą więc obawiam się trochę czy nie brać M-ki (tylko że nie mają na stanie, a mogą sprowadzić tylko pod zamówienie). Co radzicie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...