Skocz do zawartości

Rower MTB lub Cross [do 3500pln]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup roweru który będzie mi służył do jazdy miasto/las (dziury i korzenie) w proporcjach pół na pół. Lubię też robić wycieczki kilkudziesięcio kilometrowe i raz w roku jeżdzę na kilkudniową z większym bagażem. Na rowerach znam się mało, od zawsze miałem raczej tańsze i przypadkowe modele nie przekraczające 1500 pln a osprzęt to już zupełnie nic mi nie mówi. Bardziej przemawia do mnie MTB ponieważ z własnego doświadczenia wiem że nawet na sotsunkowo prostej trasie kilkudniowej Hel- Kołobrzeg spotkaliśmy na dużo niespodzianek (bagna, korzenie i piasek) i mój MTB (jakiś zwykły składak na ramie accent tormenta) lepiej sobie radził od znaojmych którzy mieli rowery crossowe.

 

Czy pozycja na MTB jest dużo gorsza niż na Cross jeżeli chodzi o wygodę? Zawsze chyba można się pobawić w podwyższenie kierownicy?

 

Znajomy od dystrybutora rowerowego zaproponował mi takie coś, nowiutkie i da ponad 1000zł upustu (mogę go mieć za 3300zł) http://7anna.pl/product-pol-6130-Rower-Mondraker-2015-Finalist-29.html

 

W oko wpadł mi jeszcze Cube Acid i Unibike Zethos ale jak mówiłem bardziej skłaniałbym się do MTB. Możecie powiedzieć czy ten Mondraker to byłby dobry wybrów, jak się ma osprzętowo do Cube?

Odnośnik do komentarza

Hej, odpowiem w punktach, będzie mi łatwiej ogarnąć szybką odpowiedź :)
 

1. "osprzęt zupełnie nic mi nie mówi" - o grupach osprzętu Shimano napisałem co nieco tutaj: https://roweroweporady.pl/grupy-osprzetu-rowerowego-shimano/

2. "MTB lepiej radził sobie od rowerów crossowych" - może chodziło o kwestię opon, bo tak naprawdę sama geometria ramy niewiele daje podczas jazdy turystycznej

 

3. "Czy pozycja MTB jest gorsza niż na crossie jeżeli chodzi o wygodę" - nie, nie jest. Można podróżować na rowerze szosowym, trekkingowym, górskim, nawet na składaku.
No chyba, że kupisz rower do ścigania, który z zasady jest przeznaczony do czego innego. Wtedy może być mniej wygodnie. Ale niektórzy to lubią :)

 

4. "Zawsze można pobawić się w podwyższenie kierownicy" - średnio bardzo. W mostkach A-Head, czyli wszystkich współczesnych trzeba wymienić mostek. Można bawić się podkładkami,
ale nie włożysz ich zbyt dużo, bo rura sterowa (ta co wychodzi od amortyzatora) ma swoją długość, której nie przeskoczysz.

5. Mondraker jest w porządku. Cube Acid również. Unibike Zethos to rower crossowy, więc nie wiem czy w Twoim obszarze zainteresowań, ale też bardzo fajny.

Jeżeli chodzi o porównanie Mondrakera z Cube, to zawsze miałem problem z porównaniem osprzętu SRAM z Shimano, ale wyglądają porównywalnie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cube Acid prezentuje się jak dla mnie lepiej jeżeli chodzi o jakość wykonania całego roweru oraz na plus osprzęt w porównaniu do konkurencji ( chociaż tutaj niemal każdy model który podałeś wykazuje poprawną jakość,to tylko opinia na bazie moich doświadczeń). Wybrałbym rower Crossowy w przypadku kiedy robisz dłuższe trasy zarówno po asfalcie jak i ściezkach leśnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...