Skocz do zawartości

Proszę o pomoc: Unibike Crossfire DISC Czy VIPER


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna pierwszego roweru. Zamierzam jeździć ok 70% asfalt i 30% drogi leśne.

Mój wybór padł na rower crossowy firmy Unibike i kompletnie nie mogę się zdecydować który model wybrać.

Za Crossfire przemawiają hamulce tarczowe i cena mniejsza o około 150zl. Natomiast nie podoba mi się kolorystyka ( zwłaszcza pomarańczowe linki ). Viper posiada z kolei gorsze hamulce - Vki, ale cala reszta osprzętu wydaje się być lepsza. Jak to jest naprawdę z tymi hamulcami czy to jest odczuwalna różnica? Czy warto dopłacić do Vipera i zrezygnować z hamulców tarczowych?

Proszę o poradę i pomoc w podjęciu decyzji. Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie też ile ważysz i czy zamierzasz ostro tyrać sprzęt bez względu na pogodę. Czy po prostu normalnie jeździć. jak z dostępem do serwisu i umiejetnościami tech-manualnymi? Jak normalnie i nie ważysz >100kg oraz zamerzasz spędzać czas wyłącznie na rowerze i nie zajmowac się nim poza pompowaniem powietrza, to V-ki. Masz tam też lepszy i równy osprzęt deore. Tarcze też nieco bardziej prowokują złodziejstwo bo są "w modzie". 

O gustach się podobno nie dyskutuje, ale faktycznie te pomarańczowe pancerze dziwnie wyglądają...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...