Skocz do zawartości

Talon 1 warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, sądzę, że pewnie trochę wyższą kadencję osiągasz. 50-60rpm to baaardzo twardo. Spróbuj sobie to sprawdzić na obecnym rowerze, ustaw przełożenie, które preferujesz na płaskim odcinku drogi i po prostu policz ile wykonujesz obrotów na minutę (oczywiście nie musisz liczyć przez całą minutę, wystarczy powiedzmy 20s i potem pomnożyć wynik x3). Próbę powtórz kilka razy, żeby wynik był wiarygodny. Gdybyś na Talonie 0 kręcił z kadencją 60rpm to prędkość jaką osiągniesz na najtwardszym przełożeniu 36/11 z pewnością nie przekroczy 30km/h... Jeśli wyjdzie, że faktycznie jeździsz z tak niską kadencja to zalecam potrenować i starać się kręcić przynajmniej 80rpm, to dużo zdrowsze dla kolan :) Na początku możesz odczuwać dyskomfort, bo serducho będzie szybciej pracować, ale jak się przyzwyczaisz będzie Ci dużo lżej!

 

tzn ty preferujesz  3x 10 ? ,  Najlepiej byłoby się przejechać takim rowerem z przełożeniem 2x11 ale nie mam gdzie - każdy ma 3 z przodu 

Odnośnik do komentarza

Do wypróbowania może być 3 blaty, tylko ważne, żeby jeden z nich miał 36 zębów i taką samą wielkość koła jak Giant Talon. Myślę jednak, że skoro na dystansie 60km jadąc na jednym z Giantów Liv, używałeś tylko środkowego blatu (prawdopodobnie w okolicy 34-38 zębów) i byłeś zadowolony to na Talonie 0 też powinno być dla Ciebie OK. 

 

Na koniec dodam, że nigdy w życiu nie kupiłbym takiego roweru, żeby spędzać na nim 60% trasy na asfalcie. "Szkoda" tego roweru na asfalt :)

Odnośnik do komentarza

Do wypróbowania może być 3 blaty, tylko ważne, żeby jeden z nich miał 36 zębów i taką samą wielkość koła jak Giant Talon. Myślę jednak, że skoro na dystansie 60km jadąc na jednym z Giantów Liv, używałeś tylko środkowego blatu (prawdopodobnie w okolicy 34-38 zębów) i byłeś zadowolony to na Talonie 0 też powinno być dla Ciebie OK. 

 

Na koniec dodam, że nigdy w życiu nie kupiłbym takiego roweru, żeby spędzać na nim 60% trasy na asfalcie. "Szkoda" tego roweru na asfalt :)

 

Najlepiej byłoby mieć 2 rowery - ale na to nie mogę sobie pozwolić na obecną chwilę - dlatego wybieram coś czym pojade prawie wszędzie czyli górala :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...