Skocz do zawartości

Pompka z głowicą Twin Head czy Smart Head


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem pompki rowerowej. Właściwie zdecydowałem się na model, ale nie wiem jeszcze, czy będzie z głowicą Twin Head czy Smart Head (Topeak)/Switch Hitter (Specialized).
To drugie rozwiązanie charakteryzuje się tym, że głowica dostosowuje się do rodzaju wentyla, Schrader lub Presta. Jednak czytałem opinie, że nie działa to dobrze, bo po pewnym czasie zawór zaczyna puszczać powietrze.
Czy ktoś miał doświadczenia z takimi głowicami? Czy rzeczywiście są tak wadliwe?

Odnośnik do komentarza

Właśnie myślałem o pompce Specialized, model Air Tool Sport. Są dwie wersje z Twin Head i Switch Hitter. Może w Topeaku Smart Head działa lepiej. Albo może psuje się od pompowania kół z różnymi zaworami. Chyba bezpieczniej wezmę Twin Head. Poza tym mam wrażenie, że można tutaj ewentualnie uszczelki wymienić.

Dotychczas miałem pompkę Lidlową, ale według jej manometru 6 bar to 8 bar :D .

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli pompkę podłogową? Jedna z lepszych jakie widziałem jest ta z Decathlonu:

https://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-nona-flp-7000-id_8224360.html

Metalowy korpus i tłok, bardzo sprytnie pomyślany zawór, pompuje do 8 barów kilkoma lekkimi pchnięciami. Kolega ma taką, byłem pod wrażeniem. Chyba też taką kupię bo też mam lidlową :)

Odnośnik do komentarza

W końcu jednak kupiłem ze Smart Headem. Tego Speca:

https://www.specialized.com/pl/pl/equipment/accessories/air-tool-sport-switchhitter-ii-floor-pump/117311

W tej cenie jak na stronie, czyli 129zł.

Przekonało mnie to, że, jakby co, można dokupić samą głowicę, Twin albo Smart Head, za ok. 30zł.

Wreszcie mam pompkę z poprawnie wskazującym manometrem. Chociaż jak ktoś jest przyzwyczajony do barów, a nie psi, może mieć problem, bo bary są oznaczone malutkimi cyferkami w środku.

Głowica dobrze trzyma (już się uwaliłem zatrzaskiem w palec), nie puszcza powietrza i da się ewentualnie wymienić uszczelki. Zobaczymy. Nie pompuję jakoś często, raczej co kilka dni dopompowuję do 6 bar. Może pożyje.

Lezyne trochę drogawe. Rozglądałem się za pompką za ok. 100zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...