Skocz do zawartości

Problem z założeniem koła 26cali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Biorąc udział w lokalnym konkursie wygrałem rower Kands Nexus dc 26


http://kands.pl/portfolio_page/26-kands-nexus-dc-3v/


Złożony jest już niemal całkowicie. Pozostało mi tylko założenie przedniego koła. Po włożeniu koła między widełki na przeszkodzie w przykręceniu stają tarcze od przedniego hamulca,by koło przeszło dalej . W jaki prawidłowy sposób przykręcić to koło. Czy należy na moment zdemontować przedni hamulec? Przepraszam jeśli to zbyt błahe pytanie,ale nie jestem "specem" w tyj dziedzinie. Dzięki z góry za odpowiedź.


 

Odnośnik do komentarza

Nie, tarcza powinna wejść gładko do wnętrza hamulca. Możliwe są trzy przyczyny:

1. Tarcza została przekrzywiona w transporcie (mało możliwe, chyba, ze jest niedokręcona, albo sama w sobie skrzywiona)

2. Hamulec jest źle przykręcony / niedokręcony - wówczas zapewne wystarczy go poluzować, wsunąć koło z tarczą, dokręcić koło a następnie szczęki hamulca

3. Między tarczami siedzi sobie nadal blokada i blokuje tarczę... Albo nie daj boże, tłoczki się wysunęły i trzeba będzie ręcznie je wciskać... Wówczas współczuję...

 

Errr... Chyba, źle zrozumiałem - jeśli faktycznie nie da się żadnym kluczem dokręcić koła bo kamulec przeszkadza no to pewnie trzeba będzie zdjąć... Chociaż, w to to aż się wierzyć nie chce by było tak zaprojektowane...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...