Skocz do zawartości

Accent Peak 26 + FOX vs. Ridley Blast 30 + Raidon


Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko,

 

w swoim rowerze planowałem zakup lepszego amorka, niż mój uginacz. Z racji tego, że wiele bieżących ofert z fajnym sprzętem ma rurę sterową taperowaną. Rozważam wymianę ramy (nawet mój serwisant zasugerował zmianę ramy na lepszą, gdyż teraz mam tą od RR5.1 [b'twin 340]). Przeglądając różne serwisy znalazłem dwie interesujące mnie oferty.

W jednej z nich jest zestawik, rama Accent Peak 26 w rozmiarze S (mam dylemat czy geometria dobrze mi przypasuję) oraz amortyzator FOX float 32 czy jakoś tak i stery:

 

 

Cena tego zestawu wyniosłaby ok 1025zł. z przesyłką.

 

Druga opcja, to zakup ramy Ridley:

 

 

i amortyzatora SR Suntour Raidon:

http://allegro.pl/suntour-raidon-xc-26-100-mm-manetka-tap-i6816812695.html

W tym wypadku cena za całość to 986zł. Musiałbym zakupić jeszcze stery.

 

Który z tych zestawów byłby lepszym wyborem, wg. Was? Pierwsza opcja na pewno będzie lżejsza, ale to byłby zakup od osoby prywatnej. Mam pewien dylemat co do rozmiaru. W moim rowerze jest co prawda L, ale ma on specyficzną geometrię, gdzie część podsiodłowa jest dość niska (tak lubię), nawet niżej niż w wyżej omawianych konfiguracjach, ale dłuższa odległość od sztyca - sterówka.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Fox Float to świetny amortyzator. Mam taki w jednym z rowerów. Raczej będziesz musiał zrobić pełny serwis amora za 380 zł bo raczej się nie spodziewam żeby ktoś sprzedawał przeserwisowany w dobrym stanie. Ale jest to klasa podobna jak RockShox Reba.

Ile dla Ciebie jest warta ta rama nie wiem. Nowy amor podobnej klasy co ten Fox, RST First Air, kosztuje ok. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...