Skocz do zawartości

Cube SL Road Pro - test mojego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie i ewentualnie prośbę o podzielenie się doświadczeniami z montażem bagażnika rowerowego na wyprawy do roweru typu fitnes na karbonowej ramie (Giant Fastoroad). Rama fabrycznie nie posiada otworów lub innych uchwytów i pewnie trzeba będzie szukać podparcia m.in. na sztycy siodełka, która jest również kompozytowa. Czy ktoś z Was próbował montować bagażnik na karbonowej ramie i sztycy, a jeżeli tak podzielcie się proszę w jaki sposób poradziliście sobie z tym. Mam ponadto drugie pytanie z tym związane a mianowice chodzi mi o bezpieczne dla roweru jego przewożenie na bagażniku dachowym. Posiadam aluminiowy uchwyt Thule, który jest wyposażony w „łapę”, która trzyma rower w pionie. Chcąc bezpiecznie i w miarę możliwości stabilnie przewieźć rower owa „łapa” posiada bardzo skuteczny mechanizm ściskający, który w przypadku dotychczasowej ramy aluminiowej był dokręcany mocno ale i skutecznie. Czy ramę karbonową można potrkatować w taki sam sposób no i czy nie ucierpi przy mocniejszym stabilizowaniu jej na bagażniku na skutek dokręcania. Moje pytania jak się domyślacie wiążą się z szeroko dyskutowaną kwestią wytrzymałosci ram karbonowych zwłaszcza na uderzenia i ściskanie. Jeżeli posiadacie wiedzę oraz przede wszystkim doswiadczenia to proszę o ich przekazanie. Z góry dziękuję za głosy.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie i ewentualnie prośbę o podzielenie się doświadczeniami z montażem bagażnika rowerowego na wyprawy do roweru typu fitnes na karbonowej ramie (Giant Fastoroad). Rama fabrycznie nie posiada otworów lub innych uchwytów i pewnie trzeba będzie szukać podparcia m.in. na sztycy siodełka, która jest również kompozytowa. Czy ktoś z Was próbował montować bagażnik na karbonowej ramie i sztycy, a jeżeli tak podzielcie się proszę w jaki sposób poradziliście sobie z tym.

 

 

Znajomy ma na Carboowej ramie bagażnik firmy tubus. Mocowany do sztycy i do osi, specjalną, dłuższą szpilką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...