Skocz do zawartości

Kochani co wybrać - Jakiego Crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup 2 rowerów. Dla siebie i żony. Jeździmy trochę na rowerach ale zdecydowanie nie jesteśmy zapaleńcami / zawodowcami. Jeździmy podczas weekendów rekreacyjnie.
W ostatnim czasie zdecydowaliśmy wymienić stare wysłużone rowery na nowe. Plan jest taki że z rowerów będziemy korzystać przede wszystkim w mieście ale także planujemy jazdy po lesie. Dlatego też nie wiem czy słusznie wybór padł na rowery Crossowe. Doradźcie proszę czy słusznie.  I tak ...co mi wpadło w oko to 1. HEAD I-Peak II Men 28 2017 za 2 299zł oraz 2. CUBE Curve Pro 28 2017 za 2 699zł. Powiedźcie proszę czy to dobry dla mnie wybór??? Który z nich w waszej ocenie jest lepszy???  Czy może w tym przedziale cenowym zastanowić się nad innym rowerem??? Jeśli tak to jaki???  PROSZĘ POMÓŻCIE bo nie jestem expertem w tej dziedzinie a jak pójdę do sklepu to poradzą mi abym kupił to co właśnie chcą sprzedać. Z góry dzięki za wszystkie rady. Pozdrawiam Piotrek  

Odnośnik do komentarza

Albo Unibike Viper GTS z v-kami , tarczówki w crossie niekoniecznie są potrzebne.

 

To zależy od stylu jazdy. Przejeździłem na crossach grupo ponad 50 tys km. Miałem kilka wypadków. Część z nich wynikała z braku dobrych hamulców. Niestety wszystkie hamulce obręczowe mają tę wadę że kiepsko hamują w deszczu, śniegu czy błocie. Jeśli ktoś jeździ na weekendowe tripy w dobrą pogodę w suchych warunkach to może tarczówki nie są potrzebne. Ale jak całorocznie czy też wielodniowe wyprawy to tarczówki, choćby i mechaniczne znacząco przewyższają hamulce obręczowe i są ważnym elementem bezpieczęństwa, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Mega dzięki za wsparcie - bezcenne.

Podsumowując pozostaje na talerzu:  *** CUBE Curve Pro 28 *** / *** Giant Roam 1 *** / *** UNIBIKE Viper GTS ***
Chyba nie pozostaje nic innego jak dokonać wyboru :)
Czy jest wszród tych rowerów faworyt czy wszystkie generalnie to bardzo zbliżona jakość / poziom / wykonanie ???

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...