Skocz do zawartości

Trek 920 - małe zmiany.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się nad lekkimi oponami do roweru oraz systemem bezdętkowym. Moje obecne opony ważą ok. 700g każda + dętki (~140g?). Zdarza mi się wjechać na drogi pełne wsytających kamieni i błota, ale to ok. 3% moich tras. 50% to asfalt i ścieżki rowerowe różnej jakości, a pozostałe to drogi żwirowe i ubita gładka ziemia. Wstępnie zainteresowała mnie ta opona. https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-29-cali-622/p,opona-furious-fred-evolution-29x2-liteskin-psc-zwijana-schwalbe,377977.html

Chciałbym was jeszcze spytać o opinię na temat siodła Brooks c15 z dziurą (dla lepszej wentylacji). Cena nieco daje popalić, ale w tej chwili z moim niemal zupełnie twardym siodełkiem, sztywnych aluminiowej ramie i sztycy długie dystanse w terenie zmuszają mnie do częstego wstawiania. Ramy nie mam zamiaru zmieniać, sztyca musi pozostać aluminiowa, ponieważ na wyprawy rowerowe mam zamiar zabierać torbę podsiodłową. Stąd pytanie czy to siodełko jest w stanie nieco zamortyzować, bo co do jego dopasowania jestem w 100% pewien, że będzie idealne.

Odnośnik do komentarza

Hej, Furious Fred o szerokości 50 mm waży 360 gramów, czyli praktycznie tyle, co moje Schwalbe Kojak o szerokości 35 mm. A już Kojaki są dość cienkie :) FF muszą być z papieru :)

 

Zresztą sam sprzedający pisze "pamiętaj jednak, że ta opona nie wybacza błędów, a jej trwałość jest ograniczona."

 

Jest to typowa opona na zawody, może nie jednorazówka, ale na pewno nie do długiego użytkowania.

 

I jednak rozejrzałbym się za czymś innym. A jeżeli chcesz zbić wagę, polecałbym patrzeć po prostu na coś trochę węższego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...