Skocz do zawartości

Zwiększenie ilości biegów - czy się da?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jest środek sezonu rowerowego i w moim rowerze powoli części tracą swoją żywotność. Podczas jednego z mini przeglądów, około dwóch tygodni temu, zauważyłem, ze wolnobieg w moim rowerze się niszczy. Ząbki już sie wycierają, łańcuch jest za luźny i jeździ mi się coraz gorzej. Na nowy sezon, zamierzam zrobić generalny remont mojego roweru. Lecz moja historia, zaczęła się rok temu, kiedy to pierwszy raz pomyślałem o zwiększeniu ilości biegów w moim rowerze. Poczytałem, podliczyłem koszt całej naprawy i od razu zrezygnowałem z mojego pomysłu. Jednak, w nowym sezonie zamierzam nieco mój rower zmodyfikować. Kupić mu nowy amortyzator, hamulce hydrauliczne itp. Moje pytanie brzmi, czy mogę kupić koła wraz z kasetą 8rz i zamontować do mojego roweru? Czy wszystko będzie działać jak należy, czy taka piasta mi się zmieści? Obecnie posiadam 21 biegów, lecz brakuje mi kolejnego przełożenia. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza

Witam Pierw unikaj przekoszenia łańcucha bardzo drastycznie spada żywotność napędu, 2 sprawa sam lubię modyfikować rower ale jak Łukasz pisał na swoim blogu, lepiej jest dokładnie poczytać nawet 3 razy by zrozumieć jak dobre ma przesłanie.

https://roweroweporady.pl/kiedy-oplaca-sie-modyfikowac-rower/

Przeczytaj ten wpis bo naprawdę jest bardzo pouczający, wiem jak to jest ze JA wiem lepiej. Ale są lepsi;D. Z 2 strony jak masz nadwyżke kasy nie lepiej kupić nowy rower?

Szerokości Patryk


Ps. Przepraszam źle zacząłem może zacznij jaki rowerek masz, albo najlepiej jakieś zdjęcia poglądowe jest tutaj dużo zapaleńców napewno ktoś ci pomoże, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...