Skocz do zawartości

Akumulator do roweru


Rekomendowane odpowiedzi

No projekt rzeczywiście ambitny tylko czy przydatny w tym wyglądzie. Lampki boczne można kupić osobno, a i tak nie mogą działać jako kierunkowskazy, bo ręką trza wystawić. Lampę ze światłem krótkim i długim widziałem tylko w ofercie B&M i kosztowała krocie. Lampki ze stopem do roweru nie widziałem, i być może ktoś produkuje ale czy to ma sens? W dzień i tak słabo widać. W Holandii podobno wyciągają rękę w górę jako sygnał "uwaga staję". Tam pewnie działa, u nas raczej nie, czyli tak samo jak światło stopu w rowerze. Nie sądzę żeby kierowcy na to zwracali uwagę. 

Moim zdaniem, jeśli mimo wszystko chcesz się w to bawić weź żelowy akumulator 6V i do niego wszystko podłącz.

Odnośnik do komentarza

Ja używam jakiejś "Prox" z dedykowanym ogniwem zewnętrznym (4*18650) i starcza na ok. 4 - 5 dni jazdy (dwie godziny dziennie) w trybie 50%. Z tyłu Mactronic Walle wersja I. I to są mocne lampki. Te mogę polecić. Z akumulatora 6V miałem prąd do latarki typu:

http://allegro.pl/latarka-rowerowa-led-bailong-cree-xml-t6-swatt-i6023036047.html

I jakoś dawała radę ale w niskich temperaturach nie wytrzymywały kabelki. Druty w środku były tak cienkie, że pękały. 

Co do słabszych wersji to się nie wypowiem bo nie używałem. Zastanów się czy jest to potrzebne. Zazwyczaj lampki maja dwa lub więcej trybów pracy więc niekoniecznie musisz kupować dwie, żeby rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...