Skocz do zawartości

Trek 1.1 czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

Rok temu zacząłem swoją przygodę z tri. Jako, że nie miałem roweru kupiłem unibike flash mając świadomość, że nie nadaje się do tri ale dystans 1/4 i nie wiedziałem czy mi się to spodoba. Dystans pokonany i nawet parę tri wyprzedzonych. Jednak się spodobało i miesiąc później start w połówce na rowerze wypożyczonym. W tym roku cel to 1/4 i cały dystans. Chcę zakupić rower i właśnie jedna osoba z którą trenuje pływanie ma na sprzedaż. Jestem laikiem i liczę na Waszą pomoc i większe doświadczenie. Później parametry techniczne roweru:

Rama 100 Series Alpha Aluminum

Widelec Trek carbon road

Rozmiar 54 cm

Koła Alloy hubs w/Bontrager AT-750 alloy rims

Opony Bontrager T1, 700x25c

Manetki Shimano Claris STI, 8 speed

Przerzutka przednia Shimano Claris

Przerzutka tylna Shimano Claris

Korba Vuelta Corsa, 50/34 (compact)

Kaseta Sun Race 11-28, 8 speed

Pedały Nylon body w/alloy cage

Siodełko Bontrager Paradigm 1

Sztyca Bontrager SSR,12mm offset

Kierownica Bontrager SSR VR-C, 26.0mm

Mostek Bontrager Sport, 26.0mm, 10 degree

Stery 1-1/8" semi-cartridge bearings

Zestaw hamulcowy Alloy dual-pivot

Koszyki na bidony Zefal 2szt.

 

Rower zakupiony w sierpniu 2016 roku, na gwarancji.

Przebieg 700km

Gotowy do jazdy!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z kolegą wyżej. Jeśli cena niska (~1500zł) to można rozważyć zakup. Ale skoro startujesz w zawodach to najlepszy byłby rower z napędem 11-rzędowym. W takim napędzie można dostać bardzo ciasno zestopniowane kasety, dzięki czemu łatwo dobierzesz przełożenie na którym będziesz miał komfortową kadencję. To z kolei pomoże Ci oszczędzić nogi do biegu.

Odnośnik do komentarza

Cena wystawiona jest 1700 ale coś mogę jeszcze z tego urwać. Nie planuję więcej startów niż 2-3 w sezonie. Na ten rok chcę zrobić 1/4 i cały dystans. Nie chciałbym też zbyt słabego roweru chociaż wiem, że rower sam nie pojedzie. Budżet miałem w przedziale 2-3 tyś. Gdybym miał większą orientację to bym Was nie zadręczał, a że zielony jestem to mam teraz straszny rebus co zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...