Skocz do zawartości

Widelec SR Suntour NEX w/Specialized Fitness Brain technology, 55mm of travel, 1-1/8" steerer, 9mm QR


Klewan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam dany widelec. Jestem dość zaskoczony niewiedzą na temat tego sprzetu w Londynie. Mianowice interesuje mnie konserwacja, smarowanie jak i czy istnieje możliwość regulacji. Jakich snajlepszych środków byście użyli do danych czynności? Pytam ponieważ słyszałem mnowstwo opini i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Hej, tutaj znajdziesz instrukcję od NEX-a: http://www.bombshellparts.com/images/content/1386308216.0039.pdf

Jest tam polska instrukcja, także o serwisowaniu co nieco napisali.

 

Generalnie konserwacja tego widelca sprowadza się do przecierania czystą szmatką goleni, tak aby były czyste. I można od czasu do czasu spryskać je Brunoxem do amortyzatorów: http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;szukaj-brunox+amortyzator;0192;0112-0.htm#crid=113732&pid=7269

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za szybka odpowiedz. Lecz instrukcja która została załączona nie jest od mojego modelu. Stosowanie danego środka powoduje również pozbycie się smarowania, a mój problem między innymi to to czy w ogóle mogę go rozebrać do tej czynności. Posiadam Specialized Crosstrail sport 2017. Odwiedziłem wiele miejsc w zachodnim Ln. I nie potrafili mi odpowiedzieć na moje pytania również na forach spotkałem się z zwyczajnymi spekulacjami. Rower kupiłem używany gdzie stał na zewnątrz, wiec nie przyznaje mi serwis w Specialized point. Jak i również dlatego potrzebuje małego serwisu. Osobiście przeszukałem internet bez powodzenia. Wiec kieruje się do dużo bardziej doświadczonego grona.

Odnośnik do komentarza

To jest jakiś widelec OEM zrobiony przez Suntoura dla Specialized. Chyba musisz napisać do Specialized Helpdesk. Na ich stronie jest formularz. Brain ma za zadanie inteligentne włączanie się na nierównościach. Natomiast nie sądzę żeby zalecenia ogólne były inne niż dla wszelkich innych widelców. Nie wiem czy jest to amor olejowo-sprężynowy jak NCXi, który jest w moim Crosstrailu 2015 czy może już powietrzny. Helpdesk z pewnością odpowie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

No i d....pa,czeski film,nikt nie słyszał,nikt nie widział etc.Zawsze ceniłem lekarzy ktorzy mówili "nie wiem lub zapomniałem,nie jestem pewny,pogrzebie w literaturze,musze sprawdzić,etc"takich to co nie kreowali sie na wszystko wiedzących albo "znajdziesz tu czy tam".Ktoś pyta to staram mu się odpowiedzieć a nie odsyłać do jakiegoś tam.....To co ja wiem ten amor jest dedykowany do speza,no ale nikt nie wie jak jest zbudowany,czy sprężyna stalowa czy też powietrzna.rower(amor)oglądałem ale niestety pracownicy sklepu w londynie tez nie wiedza co w środku,jednak ze nie odsyłali do czegoś co do końca nie było pewne.No cóż trzeba by popytać dalej!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...