Skocz do zawartości

Romet Orkan 5.0 2017 za 3400


Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem opłaca się kupic Orkana 5.0 2017 za 3400?

Odnośnik do komentarza

Czy się opłaca to trudne pytanie. Zależy ile kto ma do wydania i do czego ten rower jest potrzebny.

W tej klasie rowerów masz kilka alternatyw. Kross Evado 6.0 oferuje prawie to samo co Romet ale daje inną, trochę bardziej pasującą korbę Deore. Obie firmy dają 2 lata gwarancji na ramę. Unibike Zethos oferuje lepszy osprzęt i hamulce ale amortyzator bez blokady skoku. Ale za to 5 lat gwarancji na ramę.

Rower typu cross, jeśli ma być wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, czyli do jazdy po asfaltach, gruntówkach i szutrach, nie musi mieć nie wiadomo jakiego osprzętu. Deore jest w pełni wystarczające. Pytanie czy będzie się używać blokady amortyzatora i czy w związku z tym jest ona porzebna czy może lepiej kupić Unibike. Można też oszczędzić kupując Unibike Viper GTS, który oferuje osprzęt Deore ale hamulce niehydrauliczne typu v-brake. Jeśli ktoś nie zamierza jeździć zimą i w deszczu to jest to godne rozważenia. Jednak na trudniejsze warunki hamulce tarczowe są lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Skrót RL to : remote lock out, czyli zdalna blokada skoku widelca.

tzn. że ja miałem blokadę do której musiałem sięgać ręką do widelca żeby zablokować amor na asfalcie, a Ty będziesz miał przełącznik blokady na kierownicy. Jeśli chodzi o mnie to moje zdanie jest takie, że to przydatna funkcja np. na zawodach, gdzie chcemy blokować na rownej drodze i pod góre, i odblokować na wertepach, ale w codziennm użytkowaniu jest to tylko dodatkowy badziew na kierownicy z dyndającym dodatkowym pancerzem przed nami. Takie jest Moje zdanie, bo ja nie miałem problemu z tym żeby sięgać do widelca w trakcie jazdy.

 

czyli w 2 amotkach jest to samo.

Co znaczy skrót ,,ds', a ,d' szczerze nie wiem, ale myślę że to najprawdopodobniek oznaczenie amorka pod tarcze. Jak dla mnie są to 2 te same amorki. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Akurat w tej kwestii zdania zawsze będą podzielone, a na dobrą sprawę wszystko jest indywidualną kwestią, bo pomijając osprzęt który jest decydujący w zależności od tego jakie trasy i ich rodzaj pokonujemy, liczy się to czy dany model zwyczajnie nam się podoba oraz jakie jest nasze indywidualne odczucie komfortu jazdy, Warto przetestować zarówno Rometa jak i Kross Evado 6.0. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...