Skocz do zawartości

[do 1500] MTB lub Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Cudów od tego sprzętu nie należy oczekiwać. Ale uważam że jak się będzie dbało to kilka lat z pewnością posłuży. Kolega ma podobnego Unibike sprzed lat, na Shimano Acera, który ma u nas ksywkę "Stalowy Koń" i jeździł nim pzez lata po drogach utwardzonych i jakoś dawało radę. Ostatnio założył mu szerokie opony MTB i traktuje jako zimówkę. Nawet się nim tej zimy przejechałem. Ale po 1 km szybko zrezygnowałem bo trzęsło na nim tak, że ręce i tyłek urywało. Muszę powiedzieć że moja zimówka MTB, która jest rowerem na taniej ale w miarę nowoczesnej ramie Specialized Hardrock, miksie osprzętu Altus/Acera/Alivio i beznadziejnym amorze sprężynowym Suntoura jest sto razy wygodniejsza. A kupiłem go nówkę sztukę z gwarancją za 850 zł plus 350 kosztowały mnie upgrade'y. I mam całkiem fajną zimówkę za 1200 zł. Ale ja jestem łowcą okazji :)

Na rdzę na amorze niewiele można poradzić. Te crossy jeżdżone po asfalcie trochę wytrzymają. Ale jeżdżone w terenie i zimą, długo IMHO nie pożyją. To są najtańsze ramy, kupowane od chinczyków hurtem po kilkanaście dolarów sztuka. Alivio jest ok. Amor można zawsze wymienić. Można polować na wyprzedaże na Allegro i tanio kupić. Mój młody też ma rower, którym jeździł do szkoły i który był trzymany na balkonie i amor jest cały pordzewiały a Altusy/Acera się praktycznie porozpadały.

Natomiast nie da się ukryć że zimą, na v-brake hamulców prawie nie ma, w porównaniu do tarczówek. Więc jak ktoś chce jeździć zimą to tarczówka, nawet mechaniczna, na przód by się przydała. Bo brak hamulców może się okazać różnicą pomiędzy zdrowie a szpital.

Odnośnik do komentarza

Panowie jeszcze jedno pytanie, jak z wysyłką na drugi koniec polski? Niestety na terenie Wrocławia u dystrybutorów nie widzę tych rowerów, a jestem dosyć uprzedzony do kupowania sprzętu przez internet, tym bardziej roweru.

Jak to było u was, kupowaliście na miejscu czy przez internet w wysyłką?

Ja kupiłem z wysyłką. Każda rurka ramy, kierownica wszystko owinięte folią bąbelkową, koła też folia i kartony dla usztywnienia, na przerzutkach folia i karton. Wiadomo, jakieś ryzyko zwiazane z transportem kurierskim zawsze jest, ale jest ono takie samo jak przy innych przedmiotach. Jak się zamawia komórke czy jakąkolwiek elektronike to też może się w transporcie uszkodzić a jakoś się tak nie boimy. A jak kurier widzi że wiezie rower, a nie trudno to zauważyć, to bardziej stara się uważać. Sam byłem kurierem 3 lata więc wiem o czym mówie ;)

Dowód zakupu mam, jak by się coś działo to kontakt do producenta i jest ich obowiązkiem zająć się reklamacją. No chyba że ktoś koniecznie chce kupić rower u siebie w mieście żeby z każdą pierdołą zawracać dupe sprzedawcy, to na to już nic nie poradze.

Ja za przesyłke płaciłem 15zł, więc jak na rower to nie dużo.

Odnośnik do komentarza

Panowie jeszcze jedno pytanie, jak z wysyłką na drugi koniec polski? Niestety na terenie Wrocławia u dystrybutorów nie widzę tych rowerów, a jestem dosyć uprzedzony do kupowania sprzętu przez internet, tym bardziej roweru.

Jak to było u was, kupowaliście na miejscu czy przez internet w wysyłką?

Ja kupiłem z wysyłką. Każda rurka ramy, kierownica wszystko owinięte folią bąbelkową, koła też folia i kartony dla usztywnienia, na przerzutkach folia i karton. Wiadomo, jakieś ryzyko zwiazane z transportem kurierskim zawsze jest, ale jest ono takie samo jak przy innych przedmiotach. Jak się zamawia komórke czy jakąkolwiek elektronike to też może się w transporcie uszkodzić a jakoś się tak nie boimy. A jak kurier widzi że wiezie rower, a nie trudno to zauważyć, to bardziej stara się uważać. Sam byłem kurierem 3 lata więc wiem o czym mówie ;)

Dowód zakupu mam, jak by się coś działo to kontakt do producenta i jest ich obowiązkiem zająć się reklamacją. No chyba że ktoś koniecznie chce kupić rower u siebie w mieście żeby z każdą pierdołą zawracać dupe sprzedawcy, to na to już nic nie poradze.

Ja za przesyłke płaciłem 15zł, więc jak na rower to nie dużo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...