Skocz do zawartości

Rower do 4100 zł, MTB, a może inny?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki rower wybrać do 4100zł. Rowerem będę jeździł głównie po lasach, pagórkach, ulicach i nierównych drogach. Co do typowych gór raczej rzadko, chociaż tego też nie wykluczam. Mam 175 cm wzrostu i 65 kg wagi.

Z tego co czytałem to najbardziej by pasował do tego MTB ale nie jestem pewien.

Dodatkowo się zastanawiam jaki rozmiar kół przy moim wzroście i wadze, bardziej 27.5 czy 29 cali?

Proszę o rady i może jakieś konkretne modele.

Odnośnik do komentarza

Ja przy 175 wzrostu tylko 29 cali. 2,5 będzie ciu lżejszy i zwrotniejszy. 29 będzie szybszy na prostych i na zjazdach. I będzie bardziej komfortowy ale przy Twojej wadze ma to mniejsze znaczenie. Mój syn, 174 wzrostu, 57 wagi, ścigał się na 27,5 cala. Ale musi przejść na 29 cali bo jego przeciwnicy startujący na 29 cali urywają go na zjazdach i długich prostych.

 

Za 4000 powinieneś dostać coś na ramie alu, amorze Rockshox XC 32 ze sprężyną SoloAir lub RockShox Recon i osprzętem Deore lub SLX i napędem 2x10.

 

Cross też nie jest złym wyborem, ale agresywna jazda w terenie na amortyzatorze, który ugina się 3-5 cm, jak to w crossie, a który przy tej wadze bardzo niewiele się ugnie, może być utrudniona i mało komfortowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...