Skocz do zawartości

ROWER WYŚCIGOWY - NAPĘD SHIMANO 105 - RENOWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zamierzam odrestaurować już wiekowy, rower szosowy. I nie chodzi mi tu o dobór oryginalnych części zamiennych (choć byłoby miło  :)) lecz doprowadzenie go do stanu możliwego jak na rower wyścigowy użytkowania  :)

Zatem posiadam rower Francesco Moser najprawdopodobniej z przełomu lat 80' i 90'. Do tej pory nie mogę dojść jaki to model; wyróżnia się w nim przede wszystkim kierownica, która nie jest wygięta jak standardowy baranek lecz lekko do góry niczym rogi. 

Większa część setu/osprzętu to Shimano 105 1051, 1055 wraz z klamkomanetkami. Jedynie koła, piasty nie są od shimano. Korba posiada duża taczę Biopace 53.

Przejeździłem na nim przeszło 3000 km jednak po upadku i "prostowaniu" widełek okazało się, że przyda się również wymiana napędu i kół w zależności od możliwości  :) Niestety cała grupa już ewoluowała i dobór elementów napędu nie jest (jak dla mnie) taki prosty, a w "nowych" sklepach rowerowych ciężko o fachową pomoc ponieważ kompatybilne części już dawno wyszły z użytku..

 

Proszę o pomoc w dobraniu części zamiennych. 

Przede wszystkim zależy mi na wymianie tylnego koła wraz z kasetą ( ja mam 7-rzędową) i nie wiem czy mogę tu myśleć o wymianie na przypuśćmy kasetę 8-rzędową i więcej czy nie. Czy można dobrać inną kasetę nową? Przerzutki i manetka pewnie obsługują tylko 7-rzedów ? Czy może warto wymienić koło z kasetą i przerzutką wraz z manetką i oczywiście łańcuchem a zostawić tylko korbę z manetką ?

Niestety nie stać mnie jeszcze na wymarzony rower karbonowy dlatego jestem przekonany że na dobrze dobranym osprzęcie również uda się pojechać szybko i treściwie  ;)

Proszę o radę.

 

Wojciech

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jakbyś był z Warszawy to bym Cię skierował. Mam dwóch znajomych szosowców prowadzących serwisy. Uczciwi goście, nie naciągają. Jeden to Roman Skuczyński na Gibalskiego (chyba skuczynski.pl), drugi to Jakub Ruciński, Sport Rekord Rucińscy. Telefony znajdziesz w necie. Proponuję zadzwonić. Może coś doradzą. Ja bym generalnie wymienił co trzeba najtańszym kosztem, jak najmniej inwestując.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...