Skocz do zawartości

Cross lub MTB 29er dla ciężkiego człowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Mam takie pytanie:

mam 185cm i ważę około 110kg. Jako ze te 110 to trochę za duzo postanowiłem dojeżdżać do pracy rowerem. 

Mam jakiegoś MTB 26". Postanowiłem ze kupie sobie jakiegos Crossa. Poczytałem i wybrałem model ale jak pojechałem się przejechać to człowiek w sklepie powiedział mi ze przy mojej wadze jest duza szansa ze będę bardzo często zmieniał opony oraz prostował kola i lepiej żebym kupił 29era

 

Co możecie na ten temat powiedzieć? Czy ktoś o podobnych gabarytach jeździł Crossem po mieście.? Czy miał problemy z trwałością kół/opon?

 

Co do 29era mam budżet kolo 2200pln i zastanawiam się nad poniższymi

 

NORTHTEC CAYON AL

SHOCKBLAZE R6 

UNIBIKE FUSION

SAVENO ROCKER 3.0

 

Czy może warto kupić "bardziej markowy" rower jak CUBE, MERIDA, KELLYS cy KONA ale na gorszym osprzęcie? 

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem... jak zaczynałem trochę więcej jeździć ca. 2 lata temu, ważyłem podobnie (a możliwe, że nawet odrobinkę więcej), jestem centymetr lub dwa wyższy - ogólnie pomijalne różnice. Kupiłem crossa, też z zamiarem jazdy po mieście albo raczej utwardzonych nawierzchniach poza miastem, bardzo taki sobie rower Kellys Cliff 50. Używany zgodnie z planem (może kilkadziesiąt kilometrów przejechanych po polnych drogach, kilka tysięcy po asfalcie) spokojnie wytrzymał, Sporadycznie nim ciągle jeżdżę, niczego nie prostowałem jak na razie. Ale powtarzam: tylko asfalt, żadne fikołki w terenie.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem... jak zaczynałem trochę więcej jeździć ca. 2 lata temu, ważyłem podobnie (a możliwe, że nawet odrobinkę więcej), jestem centymetr lub dwa wyższy - ogólnie pomijalne różnice. Kupiłem crossa, też z zamiarem jazdy po mieście albo raczej utwardzonych nawierzchniach poza miastem, bardzo taki sobie rower Kellys Cliff 50. Używany zgodnie z planem (może kilkadziesiąt kilometrów przejechanych po polnych drogach, kilka tysięcy po asfalcie) spokojnie wytrzymał, Sporadycznie nim ciągle jeżdżę, niczego nie prostowałem jak na razie. Ale powtarzam: tylko asfalt, żadne fikołki w terenie.

no wlasnie sie obawiam ze jak kupie Crossa to zaraz jakis wyjazd przyjdzie do głowy.

 

jakies komentarze co do moich wyborów?

Odnośnik do komentarza

110 kg to nie tragedia. Kumpel waży 125 kg i cały czas popiernicza na mtbekach. w Poprzednim eurobiku mu 2x pękła rama przy spawach gdzie wkłada się sztycę. Za 1gwarancja za 2x juz niestety sam pospawał i sprzedał za grosze. on ma 2m wzrostu i bardzo długie nogi, a co za tym idzie, siodełko ustawia sobie bardzo wysoko. Rama o cieńkich rurkach + wysoko siodełko (duża dźwignia) i rama pęka. Do tego co chwile siadają mu suporty. Moim zdaniem ciężkie osoby powinny zwracać uwagę na ramę pod siodełkiem, bo tam jest największy ciężar.
Nie dajmy sobie wmawiać, że ta rama jest dobra bo bla bla bla (pieprzenie marketingowców) Cienka rura to cienka rura i przy dużym obciążeniu się rozleci. Do tego koła z szerokimi i wysokimi obręczami na 36 szprychach i będzie gitara.
Taki rower najlepiej sobie poskładać samemu.

Odnośnik do komentarza

#mis

Cześć. To ja się przewrotnie spytam, czy na dojazdy do pracy na pewno musisz kupić nowy rower? A może góral 26", którym dotychczas jeździsz, wystarczy w zupełności?

Mniejsze koła to niezła manewrowość (bezcenna przy poruszaniu się w miejskim ścisku), grube opony terenowe naprawdę dobrze tłumią drgania. Na same dojazdy do pracy wydaje się to być dobrą opcją. 

Inna sprawa, gdy masz parcie na nową zabawkę (oj znam ten ból ;) ). Jeśli rower i jazda Cię serio wciągną, może wtedy warto w ramach autonagradzania się wydać te 2200 zł, mając pewność, ze nie wydajesz kasy na chwilowy przebłysk.

Pzdr. Rysiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...