Skocz do zawartości

CANYON ENDURACE CF 7.0 SL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę odnośnie rozmiaru. Mój wzrost to 178 cm w dowodzie mam 180 cm wiec tak 178-180 cm. Długość wewnętrzna nogi to 78,5 79 cm. Pisałem do Canyon i według nich i tego systemu co maja na stronie według którego się mierzyłem jestem na granicy S i M. Oni radzą zeby brac S ze względu na długość mojej nogi. Mierzyłem to metoda z książka pomiędzy nogami tak jak oni też mowią. według wzrostu mogłbym mieć tez M. Ale pisali ze ze względu na ustawienie siodełka powinienem brać rozmiar S. Co polecacie?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę parametry stack/reach w rozmiarach "S" i "M" (różnią się odpowiednio o 16mm i 5mm) myślę, że dobierając odpowiednio mostek (długość i nachylenie) oraz ilość podkładek będziesz w stanie bez problemu znaleźć wygodną pozycję na obu rozmiarach. No chyba, że chcesz mieć kierownicę możliwie nisko to weź rozmiar "S". Oprócz ramy w konfiguracji rowerów zwróciłbym uwagę jeszcze na to, że w rozmiarze "S" mamy korbę o długości 170mm, mostek długości 90mm i kierownicę o szerokości 40cm, natomiast w rozmiarze "M" korba ma 172,5mm, mostek 100mm i kierownica 42cm. No i tu już dochodzą preferencje użytkownika wynikające z budowy anatomicznej. Np. ja mam wzrost 180cm i dla mnie sugerowana kierownica to 42cm, no ale i tak jeżdżę na 40cm, bo mam węższy rozstaw ramion niż większość osób o moim wzroście. O długości korb całe księgi zapisano, ja jeździłem na 170mm i teraz 172,5mm i nie czuje jakieś przepaści chodź muszę przyznać, że moje subiektywne odczucia wskazują na minimalny spadek preferowanej kadencji, ale z drugiej strony mam wrażenie, że kręci mi się teraz płynniej. 

Odnośnik do komentarza

W kwestii korb to jeździłem kiedyś na 175mm przy 175 wzrostu i byłem w stanie rozkręcić na nich dużą moc na niskiej kadencji ale skutkiem były bóle kolan. Obecnie na 172,5 są one rzadkie. Ale chętnie spróbowałbym jazdy na 170. Kiedyś gdzieś były badania robione przez Sky, z których wynikało że dla większości krótsze korby są lepsze. Co do kiery to jeździłem długo na 46, obecnie na 44. Mam w klacie 112. Ale poszedłem na bike fitting i wyszło że lepsze dla mnie jest 42. Długość mostka i set back siodła powinny wyjść z bike fittingu. Dla każdego inaczej. No i tu wychodzi zaleta składania roweru bo masz dokładnie to co chcesz. Ale drożej. Mój ostatni Spec, mający parametry podobne do tego Canyona, wyjdzie mi koło 10 tys.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...