Skocz do zawartości

Zegarek na rower i do biegania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Szukam jakiś "kombajn" na rękę. 80% rower 20% bieganie. Rozglądając i porównując różne urządzenia pozostał na placu boju Garmin Forerunner 920XT i Polar V800. Porównując te dwa modele http://www.aktywnynadgarstek.pl/klub/fenix-2-920xt-v800-ambit3-porownanie-topowych-modeli/ różnice widzę tylko w obsłudze Glonass. Może macie coś innego do polecenia. Cena... jestem wstanie wydać 1500. Szukam obiektywnego podejścia.

Czego oczekuję od urządzenia

- długa praca na akumulatorze

- możliwość aktualizacji

- GPS

- dynamika biegu

- FUNKCJE ROWEROWE

- HR

- czujnik rowerowy

- trening interwałowy

- aplikacja mobilna

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 
 

Odnośnik do komentarza

Kolega ma 920XT. Ale nie biega. Więc nie wiem po diabła go kupił bo za te same pieniądze można było kupić jakiś Edge rowerowy, na którym dużo więcej widać i jest dużo bardziej użyteczny. Plus ewentualnie jakiś pulsometr do biegania. Sam zegarek jest fajny tylko na rowerze ze względu na bardzo mały ekran niewiele widać. Same funkcje są fajne. Bezproblemowa bezprzewodowa synchronizacja ze Stravą po wejściu do domu, możliwość połączenia z telefonem po BT przez co ma wyświetlać SMSy i maile na ekranie zegarka, z czujnikami ANT też się łączy ale coś tam nie do końca chyba dobrze działa bo kolega narzeka, ale nie znam szczegółów. Ale konfigurowanie tego ustrojstwa ze względu na mały, niedotykowy ekran to męka.

 

Bieganie jest mi kompletnie obce więc nie wiem jakie funkcje są potrzebne oprócz pulsometru i tempa. Generalnie dla mnie, jako kolarza wydaje się to być sprzęt mało użyteczny w porównaniu do Edge 500/800. Pewnie dla kogoś kto intensywnie biega i lub/pływa czy uprawia triathlon to ma to sens. Dla kogoś kto jak piszesz 80% jeździ na rowerze to nigdy w życiu bym tego nikomu nie polecił.

 

Ja kupiłem z Chin refurbished Edge 800 za 600 zł plus cena czujników i opaski i ma on wszystko czego mi potrzeba. Większość kumpli, którzy intensywnie jeżdżą na rowerze ma Edge 800/810/1000. Jak mi wpadnie nadwyżka kasy to kupię Edge 1000 bo ma większy ekran na którym dużo lepiej widać mapy i parę fajnych bajerów, które by mi się przydały typu powiadomienia z telefonu na ekranie, bezprzewodowa synchronizacja plus coś co dopiero raczkuje ale jest świetnym pomysłem live tracking. Plus mnóstwo innych, dobrych funkcji rowerówych typu KOMy na Stravie, rekomendacje odnośnie odpoczynku i regeneracji, itd.

Odnośnik do komentarza

Czytałem właśnie o 800 faktycznie rewelacyjne urządzenie. Sam fakt większego wyświetlacza już jest spoko. Opcje w zupełności wystarczające na rower. Poczytam o innych modelach. Cena 800 to ok. 1000-1300 zł. Kupowałeś przez AliExpress ? Trochę się boję kupować tam elektronikę...

Odnośnik do komentarza

Kupowałem przez Ebay od polecanego Chińczyka, od którego paru kolegów już kupowało. Sprzęt refurbished w w foliowym woreczku z uchwytem i kartą z mapami. Akurat miałem wszysztkie czujniki od modelu 705, który miałem od lat a który dałem synowi. Kupując 810 raczej nic się nie zyskuje. Z mojego punktu widzenia to albo 800 albo 1000.

 

http://stores.ebay.pl/humanoriented/

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Zdecydowanie warto postawić na bardzo dobry smartwatch sportowy Garmin venu 2 który znajdziecie w https://www.abcgps.pl/garmin-venu-2  . Oprócz posiadania dużej ilości różnorodnych sportowych funkcji, wyposażony jest również w ekran dotykowy typu amoled. Jest to multisportowy smartwatch z możliwością płatności Garmin Pay także warto na niego postawić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...