Skocz do zawartości

Potrzebuje roweru do max 2500. Bardzo prosze o pomoc!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość ramy można ustalić dokonując pomiarów tu:
https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
Standardowo przy tym wzroście odpowiednia jest rama 21 cali

Zastanowiłbym się poważnie nad zakupem roweru na ramie aluminiowej firm Kross czy Romet ze względu na dwuletnią gwarancję na ramę, kiepską jakość ram (proponuję np. wpisać w Google: "kross pęknięta rama forum" i kiepską obsługę reklamacji. Kupiłbym rower producenta, który daje min. 5 lat gwarancji na ramę. Z polskich jest to Unibike. Z zagranicznych jest to niemal każdy. I najlepiej znany z przyzwoitej obsługi reklamacji.

Rowery z tej półki cenowej nie bardzo mnie interesują ale ogólne zalecenia są takie żeby nie kupować roweru na osprzęcie gorszym niż Alivio i amortyzatorze gorszym niż Suntour XCR. Wszelkie Suntour XCT i XCM to chłam (http://bikestory.pl/sr-suntour-xcm-oraz-xcr/). Może się wydawać że 2500 to sporo pieniędzy ale jest to nadal półka rowerów niskobudżetowych zrobionych z bardzo tanich materiałów. Przyzwoite rowery zaczynają się zwykle od kwoty ok. 3000 zł. Łukasz ma u siebie rekomendacje co kupić.
https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-3000-zlotych/

Odnośnik do komentarza

Możesz zerknąć tu:

https://www.bike-discount.de/en/mtb-hardtail-29?l=24&o=preisNa

rowery porządnych firm Cube, Felt, Fuji, Merida, Radon, w cenach od ok. 600 Euro. Większość z nich można też kupić w Polsce ale nie wiem w jakiej cenie. Dwa dobre przykłady:

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-6.0-581928/wg_id-117

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-analog-blue-n-flashorange-550407/wg_id-117

Odnośnik do komentarza

Wybrałem dwa rowery i stoję przed trudnym wyborem, który byłby lepszy. Mianowicie nie wiem czy zdecydować się na:

Rower Unibike Viper GTS 2016

czy

ROWER KROSS LEVEL R6 2016 

Dorzucam linki:
http://trekking24.pl/rowery-gorskie-2016/865-rower-kross-level-r6-2016.html?level%20r7#/3-rozmiar-l_21

http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-viper-gts-2016-p-1918.html

 

Który z tych rowerów jest lepszy? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Większe koła czyli 29" mniejszy kąt natarcia tej wielkości koła używa większość zawodników na maratonach choćby Maja Włoszczowska bardzo utytułowana i wielu innych zawodników nawet w krajowych wyścigach Cyklokarpaty używa tego koła Janowski i Grządziel z Rometa i wymiatają na nich na dystansach mega i giga bardzo wymagających. Po drugie to hamulce lepsze są shimano które ma B3 bo te avidy to są awaryjne przede wszystkim wyciek oleju hydraulicznego. Jedynie słabszy jest w tylnej przerzutce bo B3 ma Alivio 4000 a R4 Deore półkę wyżej. Jak chcesz możesz szukać też z innych firm rowerów ja nie patrzyłem najlepiej na allegro przepatrz powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

w praktycznie każdym porównaniu na YT i w necie, koła 29er wygrywają z pozostałymi rozmiarami. Powiem szczerze że najlepiej jest kupić najtańszy model np. Kellys TNT z 2016 roku chyba za 1300zl lub np. kross na tes samej ramie bedzie tez w podobnej cenie i zmienic cały napęd na taki jaki potrzebujesz. Za 2500zl dostaniemy zamiast altusa dostaniemy alivio.. ok jest to wyzsza grupa, ale tak jak ktos wyzej napisał jest to dalej rower budżet. przykład: http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-kellys-tnt-10-black-fire-2016-17cali-19715.html?ceneo1400zl czyli zostaje 1100.. 1200zl. kupujesz korbe m610 deore hollowtec2 (ok300zl z łozyskami suportu) z takimi tarczami jakie Ci pasuja,manetki m610 3x10 np. (150zl)kaseta (hg50 10s z takimi koronkami jakie Ci odpowiadają 100zl) łańcuch kmc x10 65zl. przerzutka tył slx 160zl, przód deore m610 ok80zl suma:850zl. czyli 1400zl + 850zl=2250zl piasty w rowerach za 2500i tak są budżetowe a obrecze takie same. jak 70℅ asfalt to na amorku chyba az tak nie zalezy. Przynajmniej ja tez mam takie podejscie że wole asfalt i nie potrzebuje super amorka, ale i tak w tych rowerach za 2500nie sa jakies super ; ) w kazdym razie zostanie Ci 300zl i zostanie nowy naped, ktory sprzedasz jako nowy, lub kupisz zajechany rower za grosze i wymienisz mu wiekszosc osprzetu, a pozniej sprzedasz lub sobie zostawisz na zimę lub deszczowa pogode. Ja szczerze wole zwykłe hamulce, bo uwazam ze w samochodzie i motocyklu noe ma innej opcji, ale rower to lekka maszyna, ktora kolarze potrafia zatrzymac bez problemu na zwyklych hamulcach z duzo wyzszymi predkosciami, niz te rozwijane przez nas ; ) Zwykle hamulce są proste jak cep. nie ma sie co zepsuc, a tarcze + klocki sprawiały wiele problemow od zawsze.

Odnośnik do komentarza

niektore marki pozwalają na takie wybryki, tzn. tak wlasciwie to rower to tak prosta sprawa, ze tu sie liczy tylko gwarancja na rame, bo jesli jest wadliwa to może pęknąć podczas uzytkowania, a tak to na nowe częsci dostajesz gwarancje. No jeśli Twoje zdolnosci manualne są równe 0 to wiadomo ze bez sensu sie za takie coś brać, ale moze jakis znajomy za flaszke by to zrobil ? ; ) w ten sposob dostajesz rower z dobrą korbą na łożyskach zewnętrznych, co Moim zdaniem jest najlepszym systemem (jezdziłem na szosie z taką korbą, a wlasnie kupiłem rower za 2700zl z korbą na octalink i czuje roznice). rowery za ok 2500zl praktycznie wszystkie mają octalinki, bo w kazdym modelu oszczedzają na korbach w tym budżecie. Do tego mozesz miec dobrą przerzutke tył slx z systemem schadow (czyli troche schowana ) i ma ponoc mocną spręzyne) naped 3x10 lub 2x10jak wolisz. i ogolnie osprzet klasy deore, czyli taki dość dobry jak dla amatora. Oczywiscie za te 300zl ktore zostanie mozna kupic taki amorek suntour wyzej wspomniany, albo sprzedac reszte gratów i kupic amorek troche lepszy.Ja zachecam do takiego posuniecia, bo mozna dostosowac rower pod siebie. mi nie zalezy na tarczowkach, tylko na dobrej korbie/suporcie i ogolnie na napędzie, zeby był dostosowany do Moich potrzeb, wiec ta opcja dla mnie byłaby lepsza. Sam kupiłem nowy rower za 2700zl na tarczowkach i korbie na octalinku m510, ale niestety skusiło mnie to ze szukałem crossa od kellysa (mam sporo ubran i kask tej firmy wiec sie uparłem). mam wszystko to co chciałem tylko korba nie taka. troche zaluje, ze nie pomyślałem w ten sppsob wczesniej, bo taki TnT 10mogl mi posluzyc za baze, bo i tak chce jeszcze zrobic sobie koła szosowe ; ) W każdym razie jak masz znajomka, ktoty Ci to ogarnie to przemysl tą opcje (ewentualni jakis serwisant moze to zrobi za 100zl ;) ) ale z tego co widze to chyba nie wiesz na 100℅ jakie chcesz miec przełożenia w kasecie i korbie, a masz 2500, ktore po prostu chcesz przeznaczyc na rower. W takim przypadku polecam Tobie opisac dokładniej jak wygląda Twoja jazda rowerem i na czym Ci zalezy, wtedy moze ktos Ci lepiej doradzi. Ja jedynie Ci powiem żebyś kupił rower 29er, bo wszyscy na wyscigach takie mają, wszyscy takie chcą i one są po prostu lepsze. Jedynie ma sens rozwazyc rower na mniejszych kołach jesli ktos ma 160cm wzrostu ; )

Odnośnik do komentarza

z tych 2 linkow to kross to mtb, a unibike to crossowy rower, czyli trekking bez bagaznika i blotnikow. Unibike tanszy i ma dosc dobry osprzet jak za tą kasę. Do tego koła 28cali. Korba typowo turystyczna 48/36/26, czyli w praktyce na dużej tarczy 48 pojedziesz szybciej niz w mtb na najwiekszej tarczy 42. kasety mają te same 11-36, manetki chyba te same, ale jakos nie widze na stronie unibika info. Korbę ma lepszą kross, bo ma zewnwtrzne lozyska, ktore dają lepszą sztywnosc, a unibike ma octalink, ale chyba jedna z lepszych/lekkich korb na octalink. koła zdecydowanie Unibike ma lepsze jak dla mnie, bo 28cali(to samo co 29w mtb tylko w mtb jest opona o wiekszej srednicy, co daje 29cali). Czyli podsumowując: unibike tanszy rower crossowy dostosowany bardziej na asfalt, przez mniejszy skok amortyzatora i korbę, która daje wieksze możliwości na trasie i jak dla mnie lepsze koła. Kross mtb z dosc dobrym osprzetem jak za tą kasę, amorek o wiekszym skoku, oraz lepsza korba technologicznie (bardziej sztywna), ale przelozenia typowe dla mtb. kross ma hamulce tarczowe, ale nie jest to jakis super model ; ) tak ze 2 inne rowery po prostu

Odnośnik do komentarza

Jazda rowerem polegałaby głównie na jeździe po mieście, wiadomo po lesie również, lecz większy nacisk stawiałbym właśnie na miasto. Zależy mi też by szybko się rozpędzał. Co do hamulców tarczowych, to szczerze mówiąc, wolałbym klocki. Na wzrost nie narzekam bo mam 188 cm ha. Dodam również, że nigdy nie miałem, aż tak drogiego roweru ( 2500 zł to sporo dla mnie za jednośladowiec ), dlatego bardzo zależy mi by był jak na swoją cenę najlepszy. Strasznie jest duży wybór, szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Co do składania to raczej odpada kompletnie. Chciałbym po prostu kupić gotowy model, być mega zadowolonym z zakupu i mieć świadomość, że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto, dlatego poszukuje rad właśnie na tym forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie rower crossowy będzie najlepszy. Czyli taki MTB dla ludzi, ktorzy nie skakają na rowerach w lesie. Taki rower daje lepsze własciwości jezdne na asfalcie niz w lesie, ale tez da sie wjechac oczywiscie do lasu, ze wzgledu na profil opony i amorrk z przodu. W każdym razie polecam Ci rower z Korbą 48-36-26 i kołami 28/29. jesli nie chcesz nic zmieniac w rowerze to MTB można odpuscic, bo tam montują korbybo mniejszych przelozeniach, np 42-32-24, co nie daje mozliwosci sie fajnie rozpędzic na dluzszej trasie, a ja na najmniejszej koronce w Moim 26 nie uzywam 2ostatnich biegow na kasecie, bo bym pedałując stał w miejscu.. to po co 24 ; )w kazdym razie jak bedziesz widział tower z biegami 3x10 czyli 30biegow to najprawdopodobniej bedzie na manetkach deore m610 i taki Ci polecam. To dobry osprzęt, który Ci posluzy i będziesz z niego zadowolony. korba 48-36-26 i fajni by bylo miec koła na przyzwoitych piastach, ale z tym roznir bywa w tej cenie. http://www.arkus.sklep.pl/rower-kellys-phanatic-70-2016-p-9125.htmltu masz Moj rower z sklepu w ktorym go nawet kupilem w rozmiarze 19' ktorego juz nie ma ale jest 21. Ja jestem zadowolony z zakupu. zmieniłem jedynie pedały na spd Force mtb i dokupiłem rogi ; )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...