Skocz do zawartości

Spartacus Cross 4.0 a 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Podpowiedzcie bardzo proszę jak duża jest przepaść pomiedzy spartacusem 4.0 a 3.0 ?

Różnica cenowa to 350 zł. Wrzuciłem oba modele do porównywarki, ale nie znam się na tym wiec za dużo te wyświetlone  parametry mi nie podpowiedziały dlatego zwracam się z prośbą tutaj. 

 

Czy polecacie ewentualnie inny rower crossowy do 1300 PLN ? 

 

 

Opublikowano

Witam

 

Podpowiedzcie bardzo proszę jak duża jest przepaść pomiedzy spartacusem 4.0 a 3.0 ?

Różnica cenowa to 350 zł. Wrzuciłem oba modele do porównywarki, ale nie znam się na tym wiec za dużo te wyświetlone  parametry mi nie podpowiedziały dlatego zwracam się z prośbą tutaj. 

 

Czy polecacie ewentualnie inny rower crossowy do 1300 PLN ? 

Cały napęd przynajmniej o klasę wyższy, lepsze jakościowo hamulce i trochę lepszy amortyzator. Moim zdaniem warto dopłacić do wersji 4.0.

Opublikowano

Kupilem 4.0, ale Infinitibike zlikwidowalo na moje zyczenie przedni amortyzator i dali sztywny widelec. Ja rower bede wykorzystywal tylko do dlugich wycieczek, wiec dodatkowo wzialem od nich blotniki oraz bagaznik oraz doplacilem roznice do lepszych opon(Schwalbe Marathon Racer)

Opublikowano

Hej. Tez myślałem nad takim rozwiązaniem. Czy mógłbyś napisać , ile taka zamiana kosztowała? Ile trzeba było dopłacić do lepszych opon oraz czy dopłaca się do wymiany amortyzatora na sztywny widelec czy cena jest wtedy niższa? 

Opublikowano

Kupilem 4.0, ale Infinitibike zlikwidowalo na moje zyczenie przedni amortyzator i dali sztywny widelec. Ja rower bede wykorzystywal tylko do dlugich wycieczek, wiec dodatkowo wzialem od nich blotniki oraz bagaznik oraz doplacilem roznice do lepszych opon(Schwalbe Marathon Racer)

Sorka za powielanie posta, ale chodziło mi o Twoją wypowiedź :)

Opublikowano

Dlaczego zdecydowales się na sztywny widelec zamiast amortyzatora?

 

głównie chodzi o to, że amortyzator w tego typu rowerze jest zbędny. Generalnie amortyzator powienien byc montowany w rowerach na trudny teren czyli np w górskich. Przyjęło się ze producenci montują go praktycznie w każdym rowerze co jest niepotrzebne. Poza tym taki amortyzator waży około 2,5 kg ( waży tyle w przypadku tych tańszych a co za tym idzie jego jakość też najlepsza nie jest) , zaś widelec waży około kilograma. Jest on też podatny na uszkodzenia, korozje i trzeba go częściej serwisować. A jeżdząc po szosie czy innym utwardzonym terenie nie odczujesz jego braku. Zaś poczuje się więcej plusów, typu zwiększona dynamika czy lekkośc roweru.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...