Skocz do zawartości

Rozmiar ramy dla młodego chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

dziękuję za pomoc w zakupie mojego roweru, lecz teraz sprawa dotyczy mojego syna. Chłopak skończył tydzień temu 10 lat i już w wakacje zdawało mi się, że jego obecny rower jest mu za mały. Jeździ Krosem Replika rowerem na 24' kołach, który ma długość rury pod siodełkiem 356 mm, natomiast młody jest dość wysoki jak na swój wiek i ma 158 cm wzrostu, długość nogi 65 cm i na tym rowerze wygląda jakby był przygarbiony. Zdaje mi się, że potrzebuję nowego roweru tylko jaki mu kupić jak on ciągle rośnie? Chodzi też o ewentualny model i typ do 1500 złotych, mtb czy cross? Nie chcę iść do sklepu bez tej wiedzy bo w ubiegłym roku mojej żonie sprzedano 17' rower miejski, kiedy ona ma 178 cm wzrostu, zastosowano chwyt marketingowy polegający na wyciągnięciu siodełka. 

Odnośnik do komentarza

Chłopcu cross nie jest do niczego potrzebny. Jak mój syn miał ok. 158 kupiłem mu szosówkę rozmiar 48 i mtb, rozmiar 15,5 cala na kołach 26 cali. Oba rowery szybko okazały się za małe. W ciągu roku urósł 15 cm. Zaraz skończy 13 lat. Ma 174 wzrostu. Jeździ na szosie 54 i mtb 17,5 cala. Na wyrost kupować nie ma sensu. Nie wiadomo ile urośnie. Zalecam kupno używanego roweru i zmianę co 10-15 cm. Jeśli się ściga, jak mój, to trzeba będzie trochę więcej zainwestować. Treningi w klubie mtb są bardzo urozmaicone i uczą techniki. W tym wieku szosa nie jest jeszcze konieczna. Ja kogoś stać może kupić i szosę i mtb. Jedno dopełnia drugie. Mój startuje i w mtb i na szosie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...