Skocz do zawartości

Smartwatch na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Świetnym, budżetowym zegarkiem na rower jest Amazfit Stratos - kosztuje koło 300 zł a ma bardzo dokładny gps, możliwość wgrania tras ze śladem gpx, ma automatyczne importowanie danych z traningu na stravę razem z pomiarem pulsu. Puls działa spoko przy normalnej jeździe, ma problem z pomiarem pulsu jeśli puls wzrasta bardzo szybko. Jeśli startuje się na zawodach i w ciągu 10 sekund puls idzie z 90 na 200 zegarek to traktuje jako błąd i dalej pokazuje 100-110. Dopiero po 10 minutach się ogarnia i pokazuje poprawne wartości. Podczas normalnej jazdy działa spoko i nie ma problemu z pomiarem pulsu. NFC w europie zablokowane. Bateria bez używania aktywności fizycznej trzyma koło tygodnia, podczas rejestrowania sportu nigdy mi się nie rozładował w ciągu jednego dnia. Włączając rejestrowanie trekingu w górach o 6 rano i wyłączając rejestrowanie o 21 miał jeszcze koło 25-30% baterii. Mega przydatne podczas chodzenia w górach zimą. Wrzuca się ślad trasy ścieżki np. po czerwonych wierchach, idziemy w śnieżycy w nocy, widoczność 5 metrów i z dokłądnością do 3 metrów wiemy gdzie idzie szlak. Po kupnie zegarka w zasadzie całkowicie przestałem korzystać z licznika rowerowego (mam licznik za 300+ zł z pomiarem tętna, pomiarem wysokości, nachylenia, kadencji itp.), wskazania z zegarka są na tyle dokładne że licznik okazuje się zbędny. Ma też 2 gb pamięci na muzykę, można wrzucić mp3 i łączyć się ze słuchawkami po bluetooth. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...