Skocz do zawartości

Rower crosowy do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczotkującym rowerzystą który jezdzi na 10 letnim zamałym MTB-ku.nieprzeglądałem dużo ofert ale znalezłem nawet dobry rowere spartacus cross 4.0 jak myślicie czy to dobry rower czy jest ktoś na tym forum co posiada ten rower lub miał z nim styczność jeśli tak proszę o opinię.Drugi rower jaki znalazłem to lazaro integral v3 ale co mnie zniesmaczylo to że ten rower jest tylko dostępny na allegro i nie wiadomo co z gwatancją. Proszę o padanie jakiś fajnych ofert do 1500 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze pamiętam to ktoś tu z forum kupował Spartacusa(musiałbyś poszukać).Ogólnie rowery takich firm jak Spartacus, Lazaro, Kands, Remiro, Eries - zbierają pozytywne opinie.Nie są co prawda lekkie,średnio ważą około 15kg, a i lakier na nich będzie mniej trwalszy niż na droższych modelach ale za to nadrabiają osprzętem i ceną.Co do gwarancji to dopytaj u sprzedawcy,powinni mieć podpisane umowy z punktami serwisowymi w różnych miastach.

Odnośnik do komentarza

Kandsa jak najbardziej polecam, użytkuję od ponad roku MTB Energy 1300, co prawda nie musiałem zgłaszać żadnych reklamacji czy akcji serwisowych i jakoś specjalnie w tych pieniądzach mi na gwarancji nie zależało. Rower swoje ważył coś ok. 15kg, ale obecnie z oryginału została rama, koła, przerzutka tył i hamulce (jest mocno lżejszy). Serwis i wymiany robię sam, obręczy do tej pory centrować nie musiałem, łożyska luzów nie mają, lakier rzeczywiście nie jest to jakaś najwyższa jakość (szczególnie naklejki pod klarem), ale również po roku zero odprysków. Ogólnie dbam mocno o niego, może dlatego. Jedyny problem jaki z nim miałem to przekosiłem hak przerzutki, ale taki hak to standard w pierwszym lepszym rowerowym do kupienia. 

Odnośnik do komentarza

Orzeł wylądował... dokładnie zajechał kurier DPD i jest , moj wyczekiwany Spartacus 4.0. Cena 1449 w tym transport oraz błotniki. Rower doskonale spakowany ,dodatkowo zabezpieczony kartonowym pudłem .

Gwarancja , 24 mc na rame 12 mc na pozostałe części. Niestety by zachować gwarancję nalezy po 100-200 km dokonać przeglądu w serwisie, pod groźbą utraty gwarancji. Naturalnie przeglad odpłatny na moj koszt, tyle co to znaczy serwis i jaki skoro firma swoich punktów nie posiada. Naturalnie dokonałem takiego wyboru i jak będzie to zobaczymy.

Nie mam doświadczenia wieć moja ocena bedzie bardzo subiektywna , ale lakier jest hm... dość delikatny , łatwo go zarysować, Jak dla mnie opony powinny byc napompowane conajmniej do poziomu minimum, Jak poprawi sie pogoda będzie czas na regulacje w terenie . Zdecydowalem się na ten rower bo mi się podobał , bo ma atrakcyjną cene i jest calkiem przyzwoicie wykonanym. Za wcześnie jednak by stwierdzić czy kupiłbym ten rower ponownie.

 

55fe22c227899b8dmed.jpg

 

cbafb8784deb87camed.jpg

 

f0b0badac97df941med.jpg

 

e365409c15720e9fmed.jpg

Odnośnik do komentarza

Te rowery to swego rodzaju kompromis zakupowy.Z jednej strony dostajesz atrakcyjną cenę i niezły osprzęt,a z drugiej ciężkawą ramę i słabszy lakier.Pociesz się tym że wcześniej czy później każdy rower nabawi się otarć i obrysowań.Poza tym rower jest do jazdy a nie do podziwiania.Teraz tylko czekać na jakąś znośną pogodę bo jak na razie to jest nieciekawie/przynajmniej u mnie :(

Odnośnik do komentarza

 .Poza tym rower jest do jazdy a nie do podziwiania. 

 

Pewnie tak i , że to mocny kompromis wiem ale pamiętam czasy ...... kiedy lakier na byle jakim Huraganie lub Wigry był niebo mocniejszy , prędzej odpadł kawałek przy uderzeniu niż dałby się byle czym zarysować. Ale żeby nie było , porysować się przyjdzie czas , jak tylko temperatura na zewnątrz przestanie wariować. Z ciekawości zważę rowerek bo nie bardzo wierzę w opis firmowy 15,8 kg ?? . Faktycznie rama jest dość masywna 

Odnośnik do komentarza

Pewnie tak i , że to mocny kompromis wiem ale pamiętam czasy ...... kiedy lakier na byle jakim Huraganie lub Wigry był niebo mocniejszy , prędzej odpadł kawałek przy uderzeniu niż dałby się byle czym zarysować. Ale żeby nie było , porysować się przyjdzie czas , jak tylko temperatura na zewnątrz przestanie wariować. Z ciekawości zważę rowerek bo nie bardzo wierzę w opis firmowy 15,8 kg ?? . Faktycznie rama jest dość masywna 

Tyle że to były czasy kiedy praktycznie każdy sprzęt był produkowany na lata,z możliwością naprawy.Teraz masz kupić,poużywać,wyrzucić i kupić następny.A co do wagi to chyba się pomylili, obstawiałbym raczej z 1kg w dół.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rower jest do jazdy i to kluczowa spraw,a natomiast fajnie jeżeli dodatkowo wizualnie nam się podoba bo moim zdaniem tylko wtedy będziemy z niego tak na 100% zadowoleni. Jest co najmniej kilka modeli i firm które oferują dobry stosunek jakości swoich rowerów do ceny za którą możemy je kupić, zarówno jeżeli chodzi o Spartacusa ja i Lazaro.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...