Skocz do zawartości

Czy smarować piasty nowych kół ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich a szczególnie Właściciela Forum jak i całej strony.- jestem nowy na forum (właśnie się zarejestrowałem) mam pytanie, ponieważ w tematyce serwisu rowerowego jestem zupełnie początkujący. Zakupiłem dwa nowe koła a właściwie same obręcze aluminiowe przednie i tylne z tzw. torpedem rozmiaru 26'' i nie wiem czy piasty w tych kołach są już nasmarowane i gotowe do montażu czy należy rozebrać piasty i nasmarować wszystko. Przy próbie kręcenia piastą w kole chodzą one bardzo ciężko to nie wiem trzeba rozbierać i smarować nowe piasty? Dziękuję wszystkim i proszę o wyrozumiałość jeśli pisze głupoty.  

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, nie łapię jednej rzeczy - kupiłeś koła, czy same obręcze, bo to zasadnicza różnica :) Chyba, że obręczami nazywasz całe koło, czyli obręcz + szprychy + piasta.

 

Tak czy owak, jeżeli to są jakieś tanie koła, na niemarkowych piastach, to może tak być, że na montażu ktoś nie dał smaru, albo dał kiepski, albo zbyt mocno skręcił piasty.

 

Ja tak mam w kole, które kupiłem do trenażera. Pokazywałem je w odcinku poniżej, około 10 minuty. Muszę je rozebrać i sprawdzić co jest z nim nie tak, bo kręci się fatalnie.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...