Skocz do zawartości

Dylemat: specialized vs unibike vs kross do 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki że jest zima i można znaleźć fajne okazję w sklepach, zacząłem się rozglądać za rowerem dla siebie.

Mam 176cm, 75kg, szukam roweru na dojazdy do pracy (10km w jedną strone, głównie ścieżki rowerowe) oraz na wypady w weekendy poza miasto, na leśne i polne szlaki.

We Wrocławia obszedlen już kilka sklepów i wyrobilem sobie pewną opinie. Rama 17 lub 19 cali, o tym jeszcze nie zdecydowałem, koło 29. I tak otrzymalem propozycje:

Krossa b2 w cenie niecale 1800,

Unibike fusion ok 2000,

Specialized rockhopper 29, tutaj wynegocjowaliśmy cenę 2100 z 2600. Tego polecił mi facet który bierze udział w zawodach MTB. Podobno pozycja jest nieporównywalnie bardziej wygodna niż u konkurencji. Podzespoły to Acera/Altus, także bez szału, ale podobno nadrabia geometria. Chciałbym poznać Waszą opinie na ten temat. Generalnie szukałem roweru do 1800, pytanie brzmi czy warto dokładać do tego rockhoppera?

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza

Witam ja jeżdżę na górskim Krossie  Level B2 z 2016 r rama 19" mam 176 cm wzrostu 90 kilo. Lecz zmieniłem podzespoły bo tamte zajechałem w niedługim czasie i przeszedłem na napęd 1x11 Shimano Deore SLX i jestem zadowolony jak coś koła też zmieniłem na ZTR Crest na wyścigowe można je przerobić na bezdętkowe na mleczku.Jeżeli bym chciał kupić rower na SLX to muszę dać 5000 zł za Krossa Level B8 2017 roku. I powiem tak że Kross level B2 to super rower rama wytrzymała bo podwójna ścianka ale nie zawiodła mnie a ja daję rowerowi czadu nie ma lekko ale wytrzymuje:) W tego Rockhoppera bym się nie pchał i to samo się tyczy Unikbike nie robią szału. Więc nie ma co patrzeć na podzespoły bo je zajedziesz są marnej jakości gość CI w sklepie rowerowym może wciskać żę są super wytrzymałe Alivio Acera Deore ale to szajs ja mam Shimano SLX i cena do jakości jest bardzo dobra bo już shimano deore xt jest droższe ale działa tak samo więc nie ma co pchać kasy w droższy sprzęt. No chyba że będziesz chciał na SRAMIe zbudować rower ale to nieopłacalne chyba że masz kasę i chcesz ładować kupę pieniędzy w sprzęt.Pozdro:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź :)

 

Myślę że nie zajade sprzętu, nie jeżdżę wyczynowo a raczej rekreacyjnie. Wiadono, po jakimś czasie jak będzie wolna gotówka można podzespoły wymienić. Ważna jest rama, a na tego rockhoppera dają dożywotnia GW (na ramę ofc)

 

Level krossa bardzo podoba mi się wizualnie, dobrze się na nim czułem,a to też wazne. W każdym sklepie jednak powiedzieli mi ze unibike w tej cenie co kross oferuje lepsze podzespoły.

Odnośnik do komentarza

W kwestii gwarancji to Specialized daje dożywotnia gwarancję na ramę ale nie działa ona w Polsce. Przez jakieś polskie debilne przepisy związane z amortyzacją i jej odliczaniem na ramę jest w Polsce w praktyce 5 lat gwarancji.

W kwestii marki to Spec to Spec. Ma zawsze większą wartość odsprzedażną niż Kross. I spróbuj coś zareklamować w Krossie. Typu krzywą ramę. A bywają i takie. Droga przez mękę. Tu dopiero widac że jest to polska firma i polski customer service. Unibike podobnie. W Specu reklamacja jest zwykle typu no questions asked. Wymiana i po problemie. A jak po paru latach to zwykle wymiana na nowszy model. To tyle w kwestii ramy i gwarancji. Dodam że ramy Speca z napisem Made in China to tańsze i bardzo podstawowe ramy alu. Te z napisem Made in Taiwan są bardzo wysokiej jakości i są robione z innnych stopów.

 

Natomiast jeśli chodzi o osprzęt to Altus/Acera to osprzęt kiepski. Na dojazdy do pracy jest ok. W lekkim terenie też da radę. W cięższym nie.

 

Co do zdania kolegi na temat nowego SLX 1x11 w pełni się zgadzam. Jest to zajebisty sprzęt a hamulce są brzytwa. Znacznie lepsze niż moje XT z roku 2014.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Jajackiem Spec to Spec. Jeden ze znanych amerykańskich producentów obok Cannondale, GT, Trek, Marin czy Kona. Osprzęt w trzech rowerach porównywalny: amory to kowadła, przekładnie niższych grup, suporty na kwadrat. W miarę jazdy możesz go spokojnie ulepszać. Rozkładając to w czasie nie uderzy Cię to mocno po kieszeni. Ja tak zrobiłem ze swoim Giantem. Wymieniłem już: amor, manetki, przerzutki, a dzisiaj idę odebrać nową korbę Deore :) W przyszłym roku mam już zaklepane dobre koła za połowę ceny ;)

Odnośnik do komentarza

Osprzęt acera lub altus tak szybko się nie rozsypie  :) Kilka lat można na tym nawet pojeździć. W Twoim przedziale cenowym są jeszcze: 

 

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-sport/karakoram-29-sport

 

i nasz rodzimy Romet:

 

http://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_29_3,10,707,711,14537,2017.html

 

Sprzedawcy zawsze schodzą trochę z ceny, czasem nawet 400 zł ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ponieważ mam swój rower w serwisie jeździłem dziś na mojej zimówce. Na v-brake, Altus/Acera/Alivio i z amorem ze stalową sprężyną. Biegi wchodziły nawet jako tako. Natomiast taki amor sprężynowy to jest dramat. Wytrzęsło mnie jak psa. Więc kupując rower nalezy jednak zwrócić uwagę żeby amor spełniał jakieś minimalne wymagania. Czyli żeby był chociaż sprężynowo-olejowy. Warto też pamiętać że lepszy amor to nie tylko komfort ale też znacznie lepsza przyczepność. Jak szuka się komfortu to warto też kupić rower z ramą o mniejszym przekroju sztycy podsiodłowej. W moim podstawowym, aluminiowym MTB, mam sztycę karbonową 27,2mm i dziś odczułem sporą różnicę między nią a aluminiową 31,6 mm.

Odnośnik do komentarza

Osprzęt acera lub altus tak szybko się nie rozsypie  :) Kilka lat można na tym nawet pojeździć. W Twoim przedziale cenowym są jeszcze: 

 

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-sport/karakoram-29-sport

 

i nasz rodzimy Romet:

 

http://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_29_3,10,707,711,14537,2017.html

 

Sprzedawcy zawsze schodzą trochę z ceny, czasem nawet 400 zł ;)

 

Pozdrawiam

 

W tym Karakoram jest właśnie taki najpodleszy Suntour XCT ze stalową sprężyną. Suntour XCM w Romet Rambler to podobna żenada sprężynowo-elastomerowa. W Specu Rockhopperze jest niestety znów ten badziew Suntour XCT. Ja bym jednak szukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Do tego Rockhopper ma 8-rzędową kasetę.

Niestety kolega ma budżet ograniczony. Jedynym sensownym rowerem w tej kwocie jest ten oto Romet:

 

http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,707,710,14527,2017.html

 

Gorszy pod względem osprzętu, ale wciąż niezły do 3000 zł jest też GT:

 

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-sport/karakoram-29-elite

 

U Amerykanów (Spec, Cannondale czy Trek) Deore do 3000 zł nie spotkasz, a tu niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Rometa Mustanga to można brać. Całkiem przyzwoity rower.

Jeśli chodzi o tego GT to już od jakiegoś czasu widać że jak się rozciągnie budżet z 3000 do 3500 to można dostać dużo lepszy rower. Zwykle na RS powietrznym i Deore lub miksie Deore/SLX.

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że ten GT kosztuje 3199, a jeszcze miesiąc temu chcieli za niego 2999 zł :) Zerknąłem na Kony - też podrożały o kilka stów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...