Skocz do zawartości

a moze phanatic


Rekomendowane odpowiedzi

To jest rower porównywalny do króla allegro, Spartacus Cross 4.0. Tamten jest na pełnym Alivio i taniej chińskiej ramie. Poza tym są to prawie identyczne rowery. Zaletą Kellysa jest że jest na ciut lepszej ramie i ma trochę lepszy amor, chociaż oba nie mają blokady skoku. Ile byłbym skłonny dołożyć do Kellysa? Może ze 300 zł. Jak ktoś ma napięty budzęt może się zastanawiać. Ja akurat wolałbym poszukać rower ciut lepszy. Zależy też do czego ma służyć. Do jazdy po mieście jest ok. Do intensywnego pokonywania kilometrów wolałbym mieć rower na Deore i albo sztywnym albo ciut lepszym amorze. Za 2500 z pewnością można taki znaleźć. Może nawet taniej. Przychodzi mi z pamięci Romet Orkan 4.0 który można znaleźć w wersji 2015 lub 2016 za ok. 2000.

Odnośnik do komentarza

Niezła cena. Obaj wiemy ile Reba kosztuje. Więc dorzucasz 1500 i masz za to ramę, koła i przyzwoity osprzęt. Ale ja bym go od razu albo z czasem przerobił na 2x10 (taniej) albo 1x11 (drożej) i trochę odchudził plus wymiana hamulców i byłby niezły sprzęt do porządnego napierania w terenie. Z tym że trzeba to przeliczyć czy taki upgrade ma sens ekonomiczny. Bo rama jest jednak rekreacyjna a nie wyścigowa. Ale IMHO spokojnie na takiej można w maratonie wystartować tak jak jest.

Odnośnik do komentarza

Z moich obserwacji SLX wydaje się być w pełni wystarczający i chyba ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Kupując XT niewiele się zyskuje a niektóre części kosztują prawie dwa razy tyle co SLX. Tarcza IceTech do XT chyba ok. 130, do SLX ok. 60. Kaseta XT 11-36 ok. 200, SLX ok. 130. Więc oprócz kosztu zakupu warto rozważyć koszt utrzymania. Do tego warto wziąć pod uwagę przechowywanie roweru. Jeśli ma stać na balkonie to mój kolega zaleca np. łańcuch i kasetę SRAM. Twierdzi że nie rdzewieją na balkonie tak szybko jak Shimano.

Odnośnik do komentarza

SRAM bardzo często spotykany. To jest firma która przejęła Avid (hamulce), Rockshox (amory), Truvativ (korby) i ZIPP (koła aero). A że jest to firma amerykańska a Amerykanie popierają swoje, to bardzo często występuje w rowerach amerykańskich producentów. Łańcuchy i kasety SRAM są kompatybilne z Shimano więc można je miksować ze sobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...