Skocz do zawartości

Budowa single speed na ramie motobecane


Acia

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko się nie pomyl! Ja jak zaplatałem dla zabawy koło co miało iść do wyrzucenia, to dopiero z 3-cim razem wyszło tak jak chciałem, bo raz szprychy nie z tej str. wsadzone, a to zaś się skrzyżowały nad wentylem ;)

Paweł wiem, że trzeba uważać i że to parę godzin zabawy jak się nie zna:) Nie pamiętam też od której miałam zacząć od zewnętrznej czy wewnętrznej:P To są obręcze stożkowe i tutaj chyba inaczej się zaczyna? Znajdę w googlach. Poza tym to będzie próba bo szprychy z każdego kalkulatora miały inną długość więc zobaczę dopiero po zapleceniu czy dobrze wymierzone:P Co do korby zastanawiam się czy tą większą zębatkę bo tą wybieram sobie do jazdy zamontować od góry, jakby nie tak jak to jest zaplanowane w połączeniu z pedałem, wtedy uzyskam efekt większego zbliżenia do ramy a to chyba akurat pożądane w singlu?:) Tak czy siak jak to kiedyś złoże to i tak zanim wsiądę dam do sprawdzenia:)

Odnośnik do komentarza

Paweł to był jeden z tych droższych składników, miedzy innym dlatego tak ładnie wygląda:) Nie wzięłam modelu niższego jak jeszcze novatec był eurobike czy coś takiego bo tamten tak ładnie się nie prezentował. Mam nadziję, że sprawdzi się przy jeżdżeniu, teraz jeszcze suport i korba ale chyba będę musiała oś suportu na krótszą zmienić żeby to wszystko pasowało:)

Odnośnik do komentarza

Powiem ci tak, ja jak zaplatałem to jak tylko "chyciłem" nypla to go przykręcałem o 5-6 obrotów i tak z każdym, no i potem nie było jakiegoś tragicznego bicia. Szło przeżyć.

Ja robię jak książki nakazują po pół obrotu albo mniej ale za mocno złapałam co niektóre a że nyple miedziane to się zjechały główki, musiałam domówić nowe. Nie mam centrownicy też i robię to na widelcu na oko, zobaczymy co z tego wyjdzie ale przeraża mnie akurat ta opcja:)

Odnośnik do komentarza

Na innym forum wybijają mi ostro z głowy różowe opony i być może mają rację bo z nimi rower będzie trochę wyglądał jak zabawka ale moje założenie było takie by nie robić go za bardzo podobnego do Herculesa;/ Jednak po przejrzeniu paru zdjęć chyba mam zwycięzców ale nie wiem, które jeszcze dokładnie. Co myślicie?

Te mi się podobają bardzo:

michelin-dynamic-sport-blanc_tyre_360_sm

te taż ale za bardzo podobne do Herculesa, jednak mają swoją klasę:

pneu_michelin_dynamic_classic_2_1.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...