Skocz do zawartości

Pulsometr na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już w życiu wiele pulsometrów. Pierwszy kupiłem bodajże w 1997 roku kiedy prawie nikt o takich wynalazkach jeszcze nie słyszał. Nawet nie pamiętam nazwy. Potem były Polary, jakieś modele z Decathlonu, potem mega wypasiony Ciclosport  HAC5 którego używał niesławny Lance Armstrong a potem Garmin 705 którego używam do dziś. Prawie każdy pulsometr sensownie działający (oprócz najtańszych chińczyków) to fajna sprawa. Natomiast każdy musi zadać sobie pytanie do czego to ma być. Jak do poważniejszego treningu kolarskiego to Garmin rządzi. Nie wiem jaki jest % kolarzy którzy go używają ale wśród szosowców to pewnie jakieś 75%. Polar kiedyś był liderem dopóki nie pokazały się Garmin 705 i 500. Od tego czasu częściej kupują go triatloniści niż kolarze. Kolarze chcą mięć pulsometr i ślad GPS w jednym i wyraźny duży ekran z dużą ilością danych. Ewentualnie inne parametry takie jak kadencja a najbardziej zaawansowani pomiar mocy. Mam paru kolegów którzy próbują oszczędzić na zakupie Garmina i używają Endomondo ale co jakiś czas mają niepełne przebiegi bo coś się zacina w aplikacji. Nie wspominając o tym że nie bardzo jest jak wygodnie zrobić międzyczasy z poszczególnych odcinków mając telefon w kieszeni. Po za tym obecnie większość kolarzy szosowych ma profil na Stravie dzięki czemu widzi gdzie i jak jeżdżą jego kumple, jak trenuje Michał Kwiatkowski, czy inni zawodowcy z których wielu publikuje swoje dane na Stravie. Więc jakbym miał kupić coś innego niż Garmin to patrzyłbym czy jest kompatybilny ze Stravą. Drugi bajer który robi na mnie wrażenie i jest moim zdaniem użyteczny to wyświetlanie SMSów i informacji o tym kto dzwoni na ekranie licznika po sparowaniu telefonu i licznika przez BT żeby nie odbierać bezsensownych telefonów od nagabywaczy z banków i innych złodziejskich firm. Dotychczas oferowały to tylko najwyższe modele Garmina które są IMHO nieuzasadnienie drogie. Na ostatnich targach Interbike pojawiły się nowe liczniki oferujące bardzo fajne funkcje w dobrej cenie. Szczególnie ciekawe są nowe liczniki Lezyne: http://www.lezyne.com/products-gps.php. Szczególnie Power GPS i Super GPS. Jak pojawiła się sensowna konkurencja to znaczy że pewnie niedługo czeka nas wysyp nowych liczników i ceny Garmina i innych zaczną spadać. Lezyne Power GPS chodzi obecnie na brytyjskim Ebay'u po 140 funtów. Gdyby był za 500 zł to już bym kupował. Jak dla mnie Polar V800 jest nieuzasadnienie drogi z punktu widzenia kolarza. Natomiast jeśli ktoś jeszcze biega i/lub pływa i chce kontrolować te treningi to jest to bardzo fajne urządzenie.

Dzięki za opinię, fakt, że cena V800 jest spora jednak oprócz kolarstwa uprawiam trening siłowy trzy razy w tygodniu, a w okresie zimy biegam. Dlatego zdecydowałem się na V800. Jesli chodzi o Garmin to GPS bankowo jest bardzo dobry z racji firmy która się tym zajmuje. widziałem testy Garmina chyba 920 i V800 jesli chodzi o GPS nie było różnicy natomiast Polar wyszedł lepiej. Dzisiaj dostałem zegarek własnie go ładuję jutro na siłowni robię nogi więc zoabczymy, w obotę rowerek jakaś trasa opisze moje wrażenia.

Odnośnik do komentarza

A co ty z nim robisz na siłowni? Ja też siłkę rozpocznę za parę dni ale zegarek mi nigdy nie był do niczego potrzebny. Chyba że ktoś robi trening obwodowy lub serie na czas? Ale czy ma to sens? Nie mam przekonania. Ale ja jestem relikt starych czasów i wierzę tylko w cięzki i rzadki trening siłowy do upadku mięśniowego i czucie organizmu. Za bieganie i pływanie też muszę się wziąć chociaz tego nie znoszę niestety ale jak waga nie poleci 10 w dół do maja to nie mam co marzyć o powrocie do peletonu.

Odnośnik do komentarza

Na siłownię chodzę już dwa lata a dzisiaj miałem pierwszy raz trening z pulsometrem. Właściwie po treningu pokazał mi ilośc spalonych kalorii a w czasie trenignu patrzyłem na puls. W niktórych ćwiczeniach był wyższy w nieótrych niższy. Patrząc na cały dzień dietę spalpone kalorie to się przydaje. No  itrening crossfitowy myslę ,że z pulsometrem byłby bardziej wydajny, takl samo jak siłowy. Jednak główny powód to analiza całego dnia jaki daje mi mój model pulsometra gdyby nie to myslę , że nie brałbym go na siłownię, choć nie pwoiem ciekawe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...