Skocz do zawartości

Prosta rama do singlespeeda, czyli tuning dla biednych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

nie udało mi się poskładać w tym roku wymarzonego roweru.

Mogę się poddać i powiesić na nieużytej lince do hamulca, albo przebiec ostatnią prostą i wyczyścić trochę swój portfel.

 

Potrzebuję prostej ramy do singlespeeda. Bez nadruków, jeden kolor, proste rury.

1. Czy warto w ogóle patrzeć na tanie wynalazki z allegro typu http://allegro.pl/rama-kawasaki-cr-mo-21-ostre-kolo-single-fix-i5568831539.html ?

Nadaje się to do casualowego pedałowania?

2. Czy znajdzie się coś z aluminium? Te wszystkie tanie rury to ciężka stal...

3. Czy opona 700x30C (w rzeczywistości ma 28 mm szerokości) nie jest za szeroka na torowe/kolarzowe ramy? Zmieści się bez problemu? Trzeba zmierzyć, bo może być różnie? Czy w ogóle nie ma sensu szukać takiej ramy do takiej opony?

 

Pozdrawiam o/

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że rama do singlespeed różni się tym od normalnej że nie ma nic na swojej powierzchni do przerzutek i hamulców?

Tak z mojego doświadczenia to stal jest wygodniejsza niż alu, chociaż cięższa. Tej zimy chcę właśnie reaktywować mój stary rower na więc ramie Cr-Mo.

W nowoczesnych szosówkach wyścigowych, więcej niż 700x25 rzadko wejdzie. Czasem da radę 700x28. W ramach typu endurance wejdzie bez problemu.

Nie mam pojęcia jakie są szerokości na torze ale spodziewam się że tam pompują bardzo duże ciśnienie więc pewnie opony bardzo wąskie.

Odnośnik do komentarza

https://www.dropbox.com/sh/d5mzp54ifc9w5jv/AADAWoe1v41G6Lls73e7H6PPa?dl=0W sumie tak wygląda moja obecna rama.

Kupa stali ze Sprick'a za kilka stów...

Nie zależy mi na żadnej specjalnej ramie - singlespeedowa, szosowa, trekingowa - byle była prosta.

Wszystko się w niej zgadza prócz rozmiaru i może wagi ;)

Miejsca na opony jest tutaj dużo i jeszcze trochę.

 

Z drugiej strony fajnie jest mieć gdzie zamontować błotniki ;>

No, ale jedyne proste ramy jakie widziałem to typowo singlespeedowo torowe wynalazki... Reszta to krzywizna  :wacko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...