Skocz do zawartości

Jak odkręcić pedały w rowerze [YT]


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Mam Kross Level R2 2014 i w moim przypadku pedały tak "walczą", że poszedł na nich klucz 15 Yato, klucz nastawny Stanley, puszka WD-40 i jeszcze jakiegoś niemieckiego specyfiku, zmrażacza i nie chcą się poddać. Nic nie pomaga absurdalnie długa dźwignia, nie pomaga motek, wygląda na to, że będę musiał wymienić też korby...

Odnośnik do komentarza

Po różnych doświadczeniach, poszłabym z czymś takim do serwisu, bo nawet jak kolejny klucz pójdzie, to ich kłopot ;) Miałam taki problem z fabrycznymi platformami, które chciałam wymienić na SPD. Nie pomagało uwieszenie się na kluczu i pedale po 60kg z jednej i drugiej strony roweru. W serwisie zapłaciłam dychę i dopiero dwóch rosłych facetów dało radę.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem tylko z jednym. Podgrzany metal się rozszerza, więc nie wiem, czy to ma sens, ale i tak spróbowałem - bez powodzenia. Tyle zyskałem, że farba na korbie zdarta i opalona. Myślę, że jednak wymiana korb i tak by się przydała, bo co prawda mogę wymienić zębatki, które po trzech latach codziennego katowania wyglądają już słabo, ale też chcę dać dłuższe ramiona korb i większe tarcze ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...