Skocz do zawartości

[1500-2000] MTB proszę o podpowiedzi co wybrać, Monteria DRX?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,
 
kupić MTB do lekkiego terenu to jest las jakieś czasem pisakowe drogi las, szutr czasem trawa, i 70% do miasta,
 
Mam 95kg wagi, 166 cm
 
więc rama 17 ale chciałem koła mieć 29 ze względu na to że pozycja dla mnie jest wygodniejsza, kupiłem romet 290 beryl i go oddaje, koło nie da się wycentrować przerzutki nie przerzucają jak trzeba amortyzator jest z pianek typu murshmellow czy jak to się pisze.
 
Postanowiłem trochę jednak dołożyć czy moglibyście mi pomóc w wyborze żebym nie musiał oddawać jak poprzedniego.
 
mam parę propozycji którą z nich wybrać co będzie najlepsze :
 
 
 
 
 
 
 
 
 
najbardziej odpowiada mi B4 karbona bo ma podgiętą ramę a ja jestem niski i najlepiej pasuje mi pod krocze po prostu ,
 
A może ktoś wie gdzie kupić tego karbona ? albo jakie są jeszcze modele z tak podgiętą ramą bo nic innego nie mogę znaleźć :(.
 
bo już go nie mogę znaleźć ktoś mi go obiecał sprowadzić ale na razie nie ma. cena 1780 zł.
 
Monteria ma 3 lata gwarancji i ze względu na to też jest ciekawa.
 
i też podobno ma niżej wyprofilowaną ramę.
 
a może wybrać coś zupełnie innego.
 
Super by było gdyby istniała możliwość regulacji kierownicy na wysokość ale to już nie konieczne :).
Który z tych rowerów jest najrozsądniejszy i będzie służył w miarę długo i bezproblemowo ?
 
proszę o pomoc
 
pozdrawiam
 
zb2x
Edytowane przez zb2x
Odnośnik do komentarza

Radziłbym się dobrze przymierzyć do ramy przed zakupem bo może się okazać że 17 cali w niektórych ramach a już szczególnie na kołach 29 to za dużo przy tym wzroście. Mój syn przesiadł się z ramy 15 na 17,5 na kołach 26 gdzieś przy wzroście 165. Rama 17,5 była początkowo dla niego za duża. Trzeba było skrócić mostek do minimum i założyć mostek 60mm i użyć sztycy podsiodłowej bez offsetu przesuwając siodełko maksymalnie do przodu. Obecnie ma 170 wzrostu i dopiero teraz zakładamy mostek 75mm a siodło posuniemy do tyłu za jakiś czas. Ja przy 175 wzrostu też jeżdżę na ramie 17,5. Jestem na styku 17,5 i 19. Nie wspominając o tym że do takiego zastosowania jak opisałeś cross wydaje znacznie bardziej odpowiedni niż rower MTB. Przy terenie tego typu jak opisałeś amor raczej więcej niż 5cm się nie ugnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...