Skocz do zawartości

Suport.POMOCY!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w sprawie suportu. W starym pojawiło się pykanie po ok 900 km. Suport został wymieniony w serwisie. Podczas jazdy zauważyłem że zwiększyła się odległość między korbą a suportem. W starym suporcie wszystko wyglądało ok i nie było żadnych  odstępów. Dodam jeszcze ze lekkim kopniakiem można dobić korbę. Bardzo proszę o pomoc.

Zdjęcie zamieszczam w poniższym linku:

https://zapodaj.net/99897eb9c35ad.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wcześniej jestem w tych sprawach zielony. Możesz mi napisać jakie to ma dla mnie znaczenie? Wpływa to jakoś na jazdę albo długość życia suportu? Czy można w jakiś łatwy sposób zmniejszyć te odległości? PS. Korba jest odsunięta od suportu ale wystarczy kopniak i wszystko wraca do normy. Wygląda to mało estetycznie a po drugie brak mi zaufania dla części która można naprawić/przestawić z kopa.

Odnośnik do komentarza

Obie miski łożysk powinny być do końca wkręcone w mufę (ewentualnie trzeba zastosować podkładki jeśli to konieczne). Po założeniu korby nie ma prawa występować luz. Jak możesz przestawić korbę "z kopa" to znaczy, że jest źle zainstalowana. 

 

Łukasz elegancko opisał całą procedurę montażu:

https://roweroweporady.pl/jak-zamontowac-korbe-z-zewnetrznymi-lozyskami-suportu/

Odnośnik do komentarza

Wyglada to ze nie zostal skasowany luz na osi, ktos spapral swoja robote, dziwne ze po niecalym tysiacu polecial suport, co to jest za rowerek, mozesz dac jakiegos linka do tego rowerku ? Uwazam ze powinienes sie udac do serwisu aby to jak najszybciej poprwili, bo moze sie to skonczyc uszkodzeniem wielowpustu na osi korby a co sie z tym wiaze z wymiana calej korby na nowa !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...