Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zacząć swoją przygodę z rowerem wiec tak jak  inni szukam czegoś co posłuży mi dłuższy czas.

Tak więc mam 4 rowery  do  wyboru , które mnie zainteresowały.

 

GT Avalanche Elite 2015 | Sykkelproff1 - sykkel til riktig pris!

 

White XC 275 Comp 16, terrengsykkel - Terrengsykkel - xxl.no

 

White SC Comp FF 16, hybridsykkel - Hybridsykkel - xxl.no

 

White XC 275 Lite 16, terrengsykkel - Terrengsykkel - xxl.no

 

Wiem ,że nie są one  profesjonalne ale będzie to pierwszy  rower tego typu  , który ma zostać ze mną dłużej..

Większość tras będzie po asfalcie i  utwardzonej  drodze ale chciałbym również móc wybrać się na ścieżki rowerowe , które mam  niedaleko obok siebie. (las i  niezłe trasy o  cięższym terenie)

 

Dziękuje serdecznie

Odnośnik do komentarza

To nie są rowery profesjonalne tylko rekreacyjne. Profesjonaliści jeżdżą wyłącznie na ramach karbonowych i osprzęcie Shimano XTR lub SRAM X0 a ich rowery kosztują zwykle od 10 tys Euro w górę.

 

Kupując rower rekreacyjny mamy zawsze ramę aluminiową, amortyzator, osprzęt i inne dodatki. Warto więc uwagę zwrócić głownie na amortyzator, manetki i przerzutki. Tarcze, opony, korba, kaseta, łańcuch to elementy eksploatacyjne i wcześniej czy później będą do wymiany. Hamulce często też. Rower z trzeciego linka ma sztywny widelec i nie nadaje się do jazdy w terenie. Pozostałe to wszystko kiepskie rowery. Ostatni ma najlepszy amor ale najgorszy osprzęt. Jakbym musiał to już chyba wziąłbym tego GT.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze raz dziekuje za pomoc przy zakupie ..

Po namowach ;) kupilem Gt i bardzo  go  sobie chwale , wciaz mi brakuje kompana do  wycieczek  ale za jakis czas ktos powinien sie znalezc.

Kupilem rowniez

  http://www.katalogrowerowy.pl/kr/rowery/szosowe/11502-speedster-s20-fb?pr_brand=Scott&pr_subcategory=60&pr_year=2010

 

Z 2010 roku jak  widac  ale w uzyciu byl moze 4 razy .... Pedaly  wymieniam  ma PD-A530

 

 

Teraz trzeba poczekac troche na lepsza pogode moze nastepne wyjazdy  dopiero  w przyszlym roku...

 

 

 

Dziekuje i  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pogoda ma być od czwartku, przynajmniej w Warszawie :) Jak jest sucho to zawsze można jeździć na szosie. Ja jeżdżę w zimie znacznie rzadziej na szosie ale są dni kiedy wyjdzie słońce, jest sucho, nie wieje okrutnie i warto się wtedy przejechać. Szczególnie z kumplami. A jak wieje lub mokro to na MTB do lasu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Panowie tylko nie ubierać się za ciepło, bo choróbsko murowane. Ja jeżdżę na MTB cały rok od 2014 roku i sobie chwalę. Nawet powiem, że od jesieni do wiosny jeździ się najprzyjemniej :) W ten weekend byłem u teściów i tam wygrzebałem 8 letniego  Herculesa na oponach 1,5. Mówiłeś Jacku kiedyś na forum, że da się na takiej oponie jeździć także w terenie no i dało się ! Bez problemu rower daje radę na drogach polnych i leśnych, w dodatku podmokłych od ostatnich deszczy. Tylko na głębokim piachu faktycznie tylne koło się kopie. Ogólnie lekki piasek czy nawet liście nie robią kłopotu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...