Skocz do zawartości

GRAND CANYON AL SL 6.9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tak Ci szczerze powiem że też się przyglądałem na tego typu rower właśnie z Canyona i między innymi z SL 6.9 ale jak poszedłem do jednego sklepu rowerowego Bike Fila to gadałem ze sprzedawcą to powiedział mi żebym nawet się nie wygłupiał i dał sobie z canyonem spokój on sam jeździ na canyonie tyle że wypasionym bo rower do Downhila. Powiedział, że ich rowery są bardzo dobrze wyposażone osprzętowo ale jeżeli chodzi o gwarancję jak Ci się w nim coś zepsuje to musisz odesłać do nich rower i równiutki miesiąc na niego będziesz czekał a w tym czasie czekania to byś rowerem kilkaset kilometrów nakręcił. Poradził mi rower specialized i do tego na miejscu serwis i bezproblemowo i fajna waga i jeszcze dużo spuszcza z ceny i właśnie się decyduje na speca hardtaila:) Więc lepiej się nie pchaj w canyona bo nie jest kolorowo

Odnośnik do komentarza

Cześć czy myślałeś od innej strony? Już wyjaśniam jak  mam w planie kupić rower ja chce kupić w kwocie 5000-6000 złotych. Mówię o nowym rowerze aby była oczywistość. Patrzyłem na takie rowery i wszystko fajnie prawda jest waga koła tylko jedno osprzęt się nie nadaje bo jest nie taki jak chcę. W szczególności napęd ja jeżdżę  1x11 tylko że shimano slx i powiem nie wyrabia sprzęt a na takim co chcę osprzęcie czyli 1x11 sram NX przednia zębatka 32 zęby tylna 11 zakres 11-42 T  i nie mogę znaleźć tego roweru a już na pewno nie z powietrznym amortyzatorem. Rozmawiałem z gościem który ma sklep rowerowy i składał na takim osprzęcie rower ale karbon a ja chcę aluminium bo karbonowa rama by przewyższyła cenę pewnie o trochę przynajmniej 1500 złotych. Wiem że bardziej karbon tłumi drgania i mi się podoba karbonowa rama bo jak mi dał gość w sklepie podnieść ją to mniej niż kilo ważyła to normalnie byłem w szoku i ładniej wygląda bo są zgrzewane włókna węglowe a nie takie odrażające spawy jak aluminium. A na osprzęcie shimano się zawiodłem i prawdę mówiąc to będę na srama przechodzi:) i wiesz może lepiej Ci wyjdzie złożyć rower ale w sklepie na tych podzezpołach co chcesz bo tak samemu to by drożej wyszło tak mi się wydaje przynajmniej. A tu to mam co chce bo jak kupić na własną rękę rower i potem zmieniać podzespoły to by wyszło drożej ze 2000 przynajmniej. Co Ty o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza

Skladanie roweru jest prawie zawsze drozsze niz kupno gotowego. Rozwiazaniem moze byc dogadanie sie ze sklepem w ktorym kupujesz zeby zdjeli nowy osprzet i zalozyli inny. Oni go i tak komus opchna. A co do SRAM i Shimano to sa rozne szkoly. Jeden rower mam na X9 i Avidach i jestem z niego niezadowolony. Drugi mam na SLX+XT i nie mam zastrzezen. Z serwisem Specialized i gwarancja raczej nie ma problemu. Wszystkie moje rowery sa tej firmy. Mamy ich w domu 6. Jak chcesz hardtaila na alu to odpowiedni model to Crave. Mam taki w wersji Pro 2015. Na amorze Foxa. Polecam. Ale chyba wolalbym na Rockshox Reba. Tanszy i rzadszy serwis.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Jak wygląda kwestia gwarancji? Rachunek  jest potrzebny czy po numerze  ramy samej można korzystać z gwarancji?

 

 

Znalazłem parę ofert ,że sprzedają Canyon nowe  nie złożone w kartonie, Tak jak  przyszyły od Canyona. Jednak  na pytanie czy pierwotny rachunek się dostanie ,żeby  można było skorzystać z gwarancji,to jedynie odpowiedź ,że po numerach ramy można oddać. Prawda to ,czy jednak trzeba mieć komplet dokumentów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...