Skocz do zawartości

Thorx 2016 zmiana wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek możesz zmienić siodło i sztycę. Twoje siodło waży ~360g, a sztyca ~325g. Z jednym i drugim możesz zejść bez problemu na poziom 200-220g. 

 

Kierownicę masz o wadze ~250g. Karbonowe ważą (w zależności od długości) 150g i mniej. Nie wiem jak z wytrzymałością.

 

Opony Schwalbe Rapid Rob ważą ~750g/szt. Kupując nieco węższą oponę zwijaną możesz zejść do 500-600g/szt.

Odnośnik do komentarza

O ile jeszcze nie zmieniłeś spd(z tego co widzę masz tam 505 - waga=415) przejście na lżejsze 540. Zmiana chwytów na piankowe,kolejnych kilka gramów.Licz się z tym że wydatki będą spore a zyski nie tak wielkie.Jak koledzy pisali najwięcej urwiesz na oponach.No chyba że masz nieograniczony budżet to możesz przejść na napęd 1x10

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o siodełko i sztycę to możesz rozważyć produkty z serii Accent Execute Pro. Siodełko waży 210g, sztyca 199g (przy 40cm długości i 27,2mm średnicy), kosztują odpowiednio ~150zł i ~200zł. Ja osobiście tych konkretnych produktów nie używałem, ale markę Accent polecam (używam/używałem kilku rzeczy sygnowanych logiem Accent i wszystkie są OK).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...