Skocz do zawartości

Nowe hamulce do MTB


Rekomendowane odpowiedzi

nie sprzedaje deore, będą na zapasie. Nie wiem w końcu co wybrać. Zależy mi aby dobrze pracowały na stromych zjazdach bo mam "fulla" no i żeby były łatwe w obsłudze bo jestem troszkę początkujący ale ogarniam wszystkie temty.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

Jakiego masz fulla ?

Wczoraj widziałem fulle w decathlonie, od 1,5TPLN....

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej

pozwoliłem sobie podłączyć się pod temat

 

otóż w niedługim czasie planuje wymienić hamulce w rowerze mojej dziewczyny( Kross Lea R4)

Rower posiada hamulce tarczowe mechaniczne Tektro i ma klamkomanetki

 

Mogę założyc hamulce Shimano pod te tarcze?

 

Znalazłem taki zestaw:

http://allegro.pl/shimano-br-m315-hamulce-hydrauliczne-przod-tyl-i6655810281.html

 

+manetki

http://allegro.pl/manetki-shimano-acera-sl-m360-3-8-promocja-i5806166876.html

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak jeździ zimą to hamulce tarczowe mechaniczne wydają się dobrym rozwiązaniem. Wymieniając je na hydrauliczne sam narobisz sobie kłopotu. Im będzie zimniej tym gorzej będą hamować bo płyn w hamulcach Shimano jest podatny na temperaturę. A ponieważ są to hamulce z niskiej półki są spore szanse że prędzej czy później będą przeciekać i wyć. Ja bym nie ruszał. Ewentualnie dobrałbym lepsze klocki i wyregulował zaciski. Dobre hamulce hydrauliczne zaczynają się od 500 zł w górę.

Odnośnik do komentarza

Hamulce Shimano z serii 300 nie mają zbyt dobrych opinii. Ale mówię to opierając się na informacjach z for internetowych. Mówi się, że z Shimano najlepiej od Deore w górę, czyli ok. 400 zł za komplet.

 

Tak czy owak, zastanowiłbym się bardziej nad wymianą tarcz i klocków na jakieś lepsze. Być może już to poprawi jakość hamowania. No i warto pamiętać o odpowiednim dotarciu klocków i tarcz, aby ich na samym początku nie przegrzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...