Skocz do zawartości

[napinacz lancucha] rama thorn nomad + rohloff jak to rozwiazac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem:

Posiadam rame Thorn Nomad, do tego piaste tylnia Rohloff, chcial bym do tego polaczenia dodac naciagacz lancucha, gdyz aktualny lancuch mi sie zerwal a nowy na sztywno nie pasuje, jest albo za dlugi albo za krotki, w zaleznosci jak go ustawie.

 

Rama:


 

Napinacz (jeden z nich, bym musial w domu sprawdzic):



 

do napinacza jednak brakuje mi sruby, gdzies ja zgubilem, tej wielkiej srebrnej u gory ( https://www.sjscycles.co.uk/hub-spares/rohloff-chain-tensioner-mounting-bolt-long-type-for-13t-sprocket-8255/), jednak tak czy tak problem jest w tym ze rama nie ma miejsca na taka srobe, jest to standardowa sroba ktora maja przerzutki rowerowe, jednak rama ma male dziury gwintowane, nie az takie, wiec zakladam ze trzeba do tego zestawu kupic jakas przejsciowke, nakladke zeby to wszystko mozna bylo polaczyc, wie ktos moze gdzie cos takiego znajde, jak to rozwiazac?

 

Odnośnik do komentarza

 

aktualny lancuch mi sie zerwal a nowy na sztywno nie pasuje, jest albo za dlugi albo za krotki

 

 

Nie łatwiej skrócić łańcuch?

Myślę że w warsztacie rowerowym zrobią to w cenie zapinki. Plus ewentualne „na piwko”.

 

Hej shimbu,

Tak jak pisalem wyzej, niewazne czy zostawie jedno przeslo wiecej czy mniej, to albo lancuch jest za krotki albo za dlugi, wiec tutaj wchodzi w gre jedynie napinacz.

Ta rama posiada w suporcie od pedalow taki mimosirodek ktorym mozna napinac lub luzowac lancuch, jednak niestety mi sie zapiekl i nie idzie go ruszyc, stad ten problem ze lancuch jest za krotki lub za dlugi, bo mimosrodek zastygl w mega nieodpowiedniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
[...]

Ta rama posiada w suporcie od pedalow taki mimosirodek ktorym mozna napinac lub luzowac lancuch, jednak niestety mi sie zapiekl i nie idzie go ruszyc, stad ten problem ze lancuch jest za krotki lub za dlugi, bo mimosrodek zastygl w mega nieodpowiedniej pozycji.

 

Ja bym jednak powalczył z zapieczonymi śrubami. Może nie na siłę, ale prepraratów jest od groma i w końcu mimośród puści. Z tym że nastaw się na to, że jak chcesz to zrobić starannie, to zajmie to czas. Ja kiedyś z zapieczoną nakrętką od sterów walczyłem tydzień, codziennie próbując różnych specyfików.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja bym jednak powalczył z zapieczonymi śrubami. Może nie na siłę, ale prepraratów jest od groma i w końcu mimośród puści. Z tym że nastaw się na to, że jak chcesz to zrobić starannie, to zajmie to czas. Ja kiedyś z zapieczoną nakrętką od sterów walczyłem tydzień, codziennie próbując różnych specyfików.

 

Też bym tak próbował, napinacz w tym przypadku to nie jest dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...