Skocz do zawartości

Rower MTB do około 2k-2,5k zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy moglibyście doradzić mi dobre rowery górskie w kwocie około 2k-2.5k zł?
Rower przydałby mi się do jazdy w różnym terenie czyli górki, szczere pola a raz normalne drogi.
Czytałem, że jak na moje wymagania lepsze byłyby hamulce szczękowe a nie tarczowe, przez co wyszło by taniej i łatwiej byłoby mi je ustawiać. Po za tym jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o rowery i zwracam się do Was z prośbą o poradę. Przeglądałem poradnik i czytałem dużo wątków na forum a znajdywałem głównie rowery z hamulcami tarczowymi, stąd nowy temat. Jakby co mogą być rowery z poprzednich roczników.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Myślę, że koło 26 " lub 27'' nie wiem jakie byłoby lepsze. Amortyzator na pewno z przodu z tyłu do czego szczególnie miałby mi się przydać ? Mój stary góral ma tylko z przodu i było ok :D
Rozmiar ramy, kurde nie mam pojęcia, jestem teraz daleko od domu i teraz raczej tego nie zbadam. Może doradzicie też w tym temacie jaką ramę dla typka o wzroście 176 cm byłoby lepiej mieć.

Jak wspominałem wcześniej jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o wybranie czegoś lepszego w tematyce rowerowej.

 

Odnośnik do komentarza

Oprócz wzrostu ważna jest też długość nogi.Niestety w rowerach mtb hamulce v-brake nie są zbyt popularne-więcej ich w rowerach crossowych.Tak na szybko znalazłem jedynie http://allegro.pl/rower-cube-aim-27-bermudablue-kiwi-2016-roz-18-i6351148897.html lub używany http://allegro.pl/kellys-magic-rower-gorski-deore-lx-xt-i6410366826.html Z tarczami jest o wiele większy wybór.

Odnośnik do komentarza

Gdyby były tak bardzo awaryjne to nikt by ich nie używał.

 

To nie do końca jest dobra odpowiedź. Problem nie jest w tym że są awaryjne w sensie że źle hamują bo tak nie jest. Ale są koszmarnie upierdliwe i są z nimi ciągłe problemy. Mamy w domu trzy rowery na tarczówkach i w kółko jest jakiś problem. A to klocki piszczą a to tarcza obciera a to coś jeszcze. Mam na przykład w moim rowerze MTB dla komplety kół. Na jednych z tarczami XT, oryginalne klocki Shimano tak wyły że można ich było używać jako trąbki. Zmieniłem klocki raz, było dobrze przez 200 km potem to samo. Doradzono mi zmianę na klocki Jagwire. Przestały wyć. Zakładam drugie koła z tarczami SLX i wyją. Więc mówiąc wprost jest to system do dupy. A to tarcze krzywe, a to klocki nie takie a to hamulce zapowietrzone. Chora technologia. Klocki v-brake ustawiałem raz i przez kolejny rok mnie praktycznie nie interesowały. Więc z perspektywy czasu oceniam że do crossa hamulce tarczowe są w niczym niepotrzebne. Do MTB owszem, ze względu na trudne warunki nie ma innej opcji. Muszę jeszcze poćwiczyć z kołami na systemie Centerlock. Może będzie lepiej a jest to też system tańszy w eksploatacji niż na 6 śrub.

Odnośnik do komentarza

Przed zakupem roweru również obawiałem się tarczówek, a już totalnie wszędzie powielana jest opinia, że tarczówki mechaniczne są absolutnie "ble". U siebie mam Avidy BB5 mechaniki i nie mam najmniejszych problemów, poprzedni właściciel również ich nie miał. Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=35PeBuHV9kw chłopak tłumaczy "jak krowie na rowie" różnice między mechanikami, a hydraulicznymi. Są podobne filmy typu v-brake vs tarcze. Czasami warto posłuchać, żeby świadomiej wybrać.

Odnośnik do komentarza

Mój kolega jeździ na tarczówkach mechanicznych. Akurat Hayes CX-5. Generalnie nie ma z nimi problemu. Ale bywa że mu przednia tarcza obciera. A często przejeżdżamy samochodem i jest potrzeba zdejmowania przedniego koła. Jesteśmy akurat w Tyrolu i mimo wielu szaleńczych zjazdów, okazjonalnych szutrów jak i jednego dnia kompletnych off-roadów ani razu go nie zawiodły. Natomiast klocki u niego nie wyją, nie ma obawy o zapowietrzenie, nie trzeba specjalnych klamek hamulcowych, nie ma problemów z ich przegrzewaniem się na długich zjazdach, nie potrzeba też ostatnio wprowadzonych do tarczówek radiatorów chroniących przed przegrzewaniem. Ale kolega jeździ na przełajówce. Myślę że do przełajówki czy crossa jak najbardziej mają sens.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...