Skocz do zawartości

Jaki rower mtb kupić do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda że potrzebujesz solidny sprzęt na wytrzymałej ramie alu, szerszych oponach 2,1-2,3 cala, amorze powietrznym najlepiej Rockshox Reba lub podobnym z blokadą skoku i osprzęcie klasy minimum Shimano SLX/XT. Przy jeździe w ciężkich warunkach ten rower niestety będzie kosztowny w serwisowaniu. Będzie kosztował kilkaset zł za serwis rocznie. Mój syn który się ściga i trenuje na mtb w średnich warunkach w ciągu roku zakatował piasty, kasetę, łańcuch i koronki korby. Koszty wymiany 500 plus serwis jego amora Fox 380 zł. Warto to wziąć pod uwagę kupując rower żeby można go było później też utrzymać. Akurat wzrost i wagę ma zbliżone, 170, 52. Z tym że on ma 12 lat. Jeździł na kołach 26 cali, teraz przeszedł na 27,5. Zastanów się czy chcesz 27,5 czy 29. 29 jest stabilniejszy na zjazdach ale mniej zwrotny. Niektórzy producenci robią rowery na ramie z alu 7005 które jest dużo bardziej wytrzymałe niż alu 6061. Zobacz czy takiego nie znajdziesz. Przy Twoim wzroście odpowiednia wydaje się być rama 17,5 cala. Z rowerów które ostatnio polecaliśmy były to Genesis Impact 8 z Intersportu i Cube Attention SL. Ale jeśli ostro katujesz rower to te mogą być zbyt delikatne. Przy zjazdach dobrze mieć porządne hamulce najlepiej tarcze 180 mm z przodu, 160 mm z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedź ?, zdecydowałem się na kupno nowego roweru właśnie z tego powodu powodu że mój stary po dwóch latach jazdy jest w tragicznym stanie, już wcześniej czytałem o cube attention SL i bardzo mi się spodobał ale podobno cienko u niego z hamulcami,jak jest z tym Genesis impact 8 bo cenowo są praktycznie tak samo.

Który z tych dwóch lepiej kupić i jak jest z tymi hamulcami w attention SL bo one będą mi na pewno bardzo potrzebne a jakoś cube bardziej mi podchodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza

Z kołami miałem podobnie. Na 29 ciężko mi się jeździło. Dlatego kupiłem na 27,5. Cube ma niestety podstawowe hamulce, które nie nadają się do ostrzejszej jazdy. Do takiej jazdy ja ty preferujesz to najmniej hamulce SLX, ewentualnie chociaż XT. Najlepsze były by XTR, ale cena trochę boli. Może warto coś używanego kupić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...